Uroda

Czego nie powinnaś robić, aby nie utrudniać pracy wizażyście?

Czego nie powinnaś robić, aby nie utrudniać pracy wizażyście

Wiele kobiet korzysta z usług profesjonalnych wizażystów. Gdy zbliża się wielkie wyjście lub ważna uroczystość, szukamy doświadczonego makijażysty. W takich chwilach nie czujemy się dostatecznie dobre w wykonywaniu make upu i wolimy to zlecić specjaliście. Czego nie powinnaś robić, aby nie utrudniać pracy wizażyście?

Nie korzystaj non stop z telefonu

Nie ma nic złego w tym, że gdy czekasz na naprawdę istotną informację, czasem zerkniesz na telefon. Jednak korzystanie z Instagrama czy Facebooka wówczas, gdy wizażysta pracuje nad twoim makijażem, nie jest najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób utrudniasz mu pracę, bo ciągle schylasz twarz, przysłaniasz ją smartfonem etc. Świat się nie zawali, jeśli przez godzinę będziesz offline.

Nie przychodź z dziećmi na makijaż

Gdy planujesz makijaż, powinnaś pomyśleć też o tym, komu powierzysz opiekę nad dziećmi. Nie przyprowadzaj ich nigdy ze sobą, ponieważ one będą się nudziły. Hałas, jaki robią małe dzieci, utrudnia koncentrację wizażyście. Ponadto maluchy mogą zainteresować się pęsetą, nożyczkami czy klejem, o nieszczęście nietrudno, gdy jesteśmy zaabsorbowane makijażem.

Nie jedz podczas wykonywania makijażu

Gdy przeżuwasz kanapkę, ruszasz twarzą. W rezultacie wizażysta nie jest w stanie dobrze jej wykonturować, namalować kreski na powiece etc. Miej to na uwadze, aby niepotrzebnie nie utrudniać mu pracy.

Nie spóźniaj się

Pamiętaj, że makijażysta z reguły ma rozpisany cały plan zajęć. Gdy ty przychodzisz później, pozostałe makijaże również ulegną opóźnieniu. Wynika to z efektu domina, o który w takich przypadkach nietrudno.

Nie śledź każdego ruchu wizażysty i go nie krytykuj

Nie można nikomu non stop patrzeć na ręce. Jeśli co chwilę będziesz przeglądać się w lusterku i instruować wizażystę, jak ma wyglądać twoja kreska, uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego. Makijaż będzie dużo gorszy niż wówczas, gdy zaufałabyś makijażyście.

Nie zrażaj się od razu do makijażu

Bardzo często makijaż, jaki wykonuje profesjonalista, dość znacznie różni się od tego, który robimy same na co dzień. W rezultacie początkowo możemy czuć się w nim przebrane. Jednak po chwili z reguły przyzwyczajamy się do nowego looku i dostrzegamy jego atuty. Zanim skrytykujesz makijaż, daj mu chwilę.

Nie syp ogólnikami podczas wywiadu z wizażystą

Makijażysta nie bez powodu pyta o twoje ulubione kosmetyki, kolory, dodatki czy suknię. Chce, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały. Dlatego postaraj się udzielać możliwie jak najbardziej precyzyjnych odpowiedzi na jego pytania. To zaoszczędzi rozczarowań.

Nie przyprowadzaj konsultanta

Kiedy idziesz na makijaż z przyjaciółką, czujesz się pewniej. Uważasz, że jej wprawne oko uchroni cię przed wpadkami, pomoże dobrać makijaż idealny na tę okazję. Tymczasem mnogość opinii wprowadza tylko chaos. Lepiej przyjść samej i porozumieć się ws. make upu z wizażystą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *