Styl życia

Czego nie należy się wstydzić?

Czego nie należy się wstydzić

Pexels, Alice Alinari

Wstyd to uczucie, które usiłuje się w nas zaszczepić od dziecka. Od samego początku atakuje się nas całą listą rzeczy, których nie wypada robić. Co ciekawe, taki sposób wychowania dotyczy głównie dziewczynek. Chłopcom pozwala się na znacznie więcej, w końcu muszą się wyszumieć. Czego nie należy się wstydzić?

Spis treści:

 1. Bielizna odznaczająca się pod ubraniem
 2. Czego nie należy się wstydzić? Wystające ramiączko od stanika
 3. Sukienka podwiana przez wiatr
 4. Miesiączka i ból menstruacyjny
 5. Nieszczęśliwa miłość
 6. Rozstanie z partnerem
 7. Rodzina uzależniona od alkoholu
 8. Czego nie należy się wstydzić? Niechęć do członka rodziny
 9. Niewiedza w temacie, w którym się nie specjalizuję
 10. Mały biust
 11. Mniejsze pośladki

Bielizna odznaczająca się pod ubraniem

Od pewnego czasu zewsząd atakuje nas cielista bielizna bezszwowa. Zwykłe, bawełniane majtki, które są najlepsze z punktu widzenia zdrowia intymnego, traktuje się jako zło wcielone. Te mają się bowiem odznaczać pod obcisłą sukienką, spódnicą czy jeansami.  Nie chodzi nawet o to, że widać je w pełnej krasie. Wystarczy, że widać szew majtek, bo w tym miejscu materiał się delikatnie wybrzusza. Bielizna odznaczająca się pod ubraniem nie jest powodem do wstydu. Nosząc ją, nikomu nie wyrządzasz krzywdy. Twój komfort jest najważniejszy. Bawełniane majtki nie tylko zmniejszają ryzyko infekcji intymnych, ale też są bardzo wygodne. Noś je, jeśli lubisz.

Czego nie należy się wstydzić? Wystające ramiączko od stanika

Bielizna nie powinna wychodzić spod ubrania. Takie zdanie zapewne wiele z nas słyszało z ust mamy, przyjaciółki, cioci czy znanej stylistki. Za oknem mamy lato, nierzadko upalne, nic dziwnego, że wiele z nas próbuje w te wakacyjne dni wskoczyć w sukienkę na ramiączkach.  Taka kreacja, jeśli została wykonana z wiskozy, lnu, bawełny czy lyocellu, jest niesamowicie przewiewna. Niektórych jednak bulwersuje wystające ramiączko od stanika. Tymczasem nie każda z nas chce i może je odpiąć od biustonosza. Duże piersi lepiej podtrzymuje stanik z dwoma przypiętymi ramiączkami. Natomiast właścicielki mniejszego i średniego biustu bez ramiączek mogą czuć się niepewnie i mało komfortowe. Przestańmy ulegać naciskom zewnętrznym, skupmy się na własnej wygodzie. Tobie nie przeszkadza wystające ramiączko od stanika, to noś normalny biustonosz do sukienki na ramiączkach.

Sukienka podwiana przez wiatr

Nawet jeśli wybierzemy długą sukienkę, może się zdarzyć, że ta zostanie podwiana przez wiatr.  Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak zmienne są warunki atmosferyczne. Rano może być bezwietrznie, a po południu może zerwać się wichura. Jeśli podwieje nam sukienkę, pod którą mamy pełne majtki, to naprawdę nie mamy powodu do wstydu. Takie rzeczy się zdarzają, a pełne majtki nie są niczym strasznym, nie obnażają nas jakoś specjalnie. Przecież podobne zakładamy na plażę.

Miesiączka i ból menstruacyjny

Choć miesiączka przez wieki była prezentowana jako zło, a kobieta podczas menstruacji uchodziła za nieczystą, to nie ma w niej nic, co czyniłoby z niej temat tabu. Zamiast wymyślać pokrętne wytłumaczenia, dla których nie możesz pójść na basen, powiedz wprost, że masz okres. Nie ma w tym nic złego, wulgarnego czy niestosownego dla odbiorcy. Gdy chorujesz na anginę, nie robisz z tego tematu tabu, prawda? Tymczasem miesiączka jest zjawiskiem fizjologicznym, zatem w pełni normalnym.

Miesiączka i ból menstruacyjny
Pexels, Anooshka Yousef Asr

Nieszczęśliwa miłość

Każda z nas czasem zakocha się w niewłaściwym mężczyźnie. Nieszczęśliwa miłość nie jest obca najpiękniejszym i najinteligentniejszym artystkom, które podziwiamy każdego dnia. Ich uczucie również może spotkać się z nieodwzajemnieniem. Mogą one również wpaść w sidła toksycznego faceta. Pamiętajmy o tym, że nieszczęśliwa miłość nie jest powodem do wstydu. Nie musimy jej ukrywać przed przyjaciółmi. Ich ciepłe słowo i towarzystwo mogą okazać się balsamem na nasze zranione serce.

Rozstanie z partnerem

Niektórzy z nas długo trzymają w tajemnicy rozstanie z partnerem. Obecnie to nic dziwnego, że związki się rozpadają. Ludzie zmieniają się, ktoś, kto odpowiadał nam  na początku relacji, z czasem może rozwinąć się w zupełnie innym kierunku niż my. Znika wówczas płaszczyzna porozumienia. Rozstanie z partnerem staje się nieuniknione. Nie należy go jednak rozpatrywać jako osobistej porażki. Często wręcz może stanowić powód do dumy. Np. zobaczyłaś, że facet, z którym się spotykałaś, nadużywa alkoholu i staje się wówczas agresywny. Od razu od niego odeszłaś, bo wyczułaś w nim toksycznego mężczyznę. Krótko mówiąc, wystarczyło tobie wewnętrznej odwagi, aby uwolnić się z relacji, która by cię unieszczęśliwiała. Niewiele kobiet stać na taki krok.

Rodzina uzależniona od alkoholu

Nie mamy wpływu na to, w jakiej rodzinie przyjdziemy na świat. Nie ponosimy też odpowiedzialności za wybory swoich rodziców. Jeśli oni są uzależnieni od alkoholu, to oni powinni wstydzić się swojego nałogu. Nie musimy ukrywać go przed światem. Czasem nawet lepiej, gdy powiemy o nim wprost.  Dzięki temu zyskamy cenne wsparcie i zrozumienie.

Czego nie należy się wstydzić? Niechęć do członka rodziny

Wmawia się nam, że mamy kochać każdego członka rodziny. Musimy też wszystkich zapraszać na swoje urodziny, ślub etc. Tymczasem niechęć do członka rodziny jest czymś normalnym, do czego mamy pełne prawo. Nie z każdym nam po drodze. Poza tym wujek czy kuzyn też może być złym człowiekiem.

Niewiedza w temacie, w którym się nie specjalizuję

W pracy czasem ktoś zada nam pytanie, na które nie znamy odpowiedzi. Jeśli sprawa nie dotyczy naszej działki, naprawdę nie mamy powodu do wstydu. Zawsze możemy przeprosić klienta, przyznać się do niewiedzy i zapytać kolegę odpowiedzialnego za daną kwestię.

Mały biust

Każde ciało jest piękne, choć różni się wielkością poszczególnych elementów. Przestańmy chodzić w luźnych bluzkach po szyję tylko dlatego, że mamy mały biust i się go wstydzimy. Jego wielkość nie ma większego znaczenia. Jeśli dobrze czujesz się w mocnych dekoltach, noś je bez skrępowania.

Mniejsze pośladki

Nie każda z nas ma pośladki jak Kim Kardashian. Czy to jednak powód do wstydu? Nie, bowiem każda z nas ma inne atuty. Poza tym każdy lubi też co innego. Jednemu podobają się pełne pośladki, drugiemu mniejsze.  Zamiast zadręczać się ich gabarytami, warto je zaakceptować i nosić to, na co mamy ochotę. Nie ma w tym nic oryginalnego, tymczasem pozwalamy, aby sterowali nami inni.  Unikamy dopasowanych sukienek i spódnic, ponieważ wstydzimy się swoich pośladków.  Koniec z tym. Masz ochotę na sukienkę bodycon, to wskocz w nią!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *