Felietony Najnowsze

Czas pełen pasji

czas-pelen-pasji

Życie nie powinno składać się tylko z takich elementów jak domowe obowiązki i praca. Warto znaleźć coś, co je uatrakcyjni. Co zrobić, aby nasz wolny czas był pełen pasji?

Codzienna monotonia

Praca, zakupy, dom – to perspektywa monotonnego życia. Niestety, tylko z tych elementów składa się życie wielu osób. Narzekamy na to, że nie mamy czasu dla siebie, żyjemy szybko, a nasze dni wyglądają wciąż tak samo. Brak czasu może być tylko wymówką. Życie powinno składać się z wielu barw. Czas szybko przemija, więc warto go jak najlepiej wykorzystywać. Stwierdzenie, ze nie samą pracą żyje człowiek jest jak najbardziej trafne. W życiu potrzeba miejsca na pasje i zainteresowania. Dzięki nim możemy rozwijać siebie i swoje zdolności, a świat wokół staje się ciekawszy i bardziej kolorowy.

Czas pełen pasji

Każdy człowiek powinien znaleźć w swoim życiu czas na pasje. Wiele osób powraca do dawnych zajęć czy hobby dopiero na emeryturze. Ale po co czekać? Życie jest zbyt krótkie, aby odkładać wszystko na później. Istnieje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Nie warto zasłaniać się wymówkami, że go nie mamy. Jego ilość zależy oczywiście od organizacji. Im jest ona lepsza, tym łatwiej pogodzić wszystkie zajęcia z ukochaną pasją. Oddanie się zainteresowaniom pozwala na rozwój oraz relaks. Zamiast marnować czas przed ekranem telewizora warto zająć się czymś, co być może kiedyś, zawsze chcieliśmy robić.

Pełen wachlarz zainteresowań

malowanie

Osoby, które mają w życiu pasje i zainteresowania są postrzegane jako bardziej atrakcyjne i wartościowe. W obecnych czasach mamy dostęp do wszystkiego, co daje wręcz nieograniczone możliwości. Miasta także dbają o rozwój społeczności, przez co powstają różne ośrodki kulturalne, domy kultury czy stowarzyszenia. Wśród wielu ciekawych zajęć, dużą popularnością cieszy się fotografia, gotowanie czy wszelkiego rodzaju sztuka. Papierowa wiklina czy ceramika – możliwości są ogromne. Doskonałym źródłem pomysłów na ciekawe formy aktywności jest Internet. W sieci możemy znaleźć inspiracje, liczne tutoriale czy nieznane wcześniej techniki. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Zbliża się okres jesienny a wraz z nim dłuższe dni. Wykorzystajmy ten czas na rozwój swoich talentów i pasji. Jeśli kochamy gotować czy malować – róbmy to! Zainteresowania to coś, co wyróżnia nas z szarego tłumu. Nie pozwólmy więc, żeby nasze życie przemknęło nam przez palce z wrażeniem, że nic nam nie dało.

Komentarze (5)

Irena

7 lat temu

Warto coś fajnego robić, bo wtedy życie staje się kolorowe,i ciekawe 🙂

filodendron 2

7 lat temu

Takie pasje to ja też mam, a nawet ich nie potraktowałam jako pasje a przecież nimi są.Czytam coś fajnego z doskoku, kupiłam wełnę i chcę robić szalik , piszę chętnie na naszych portalach 🙂

pati25

7 lat temu

Nie mogę narzekać na nudę.Zawsze coś się dzieje.Kiedyś bardzo lubiłam robić na drutach.Teraz uwielbiam czytać książki.To taka moja mała pasja.Także pisanie na naszych portalach sprawia mi dużo przyjemnności.

Mindi

7 lat temu

Zawsze miałam coś co mnie interesowało. Na początku była to fotografia czarno-biała, potem haft czy druty. Teraz mam mniej czasu ale zawsze znajdę czas na czytanie czy na pracę w ogródku, gdzie mam od wiosny do późnej jesieni kwiaty, które stoją potem w moich wazonach. I ciągle mam nadziję, że będę miała więcej czasu i nauczę się czegoś nowego 🙂

filodendron 2

7 lat temu

Żyjemy w różnych środowiskach, mamy różne zainteresowania ale i zobowiązania. Pięknie byłoby oddać się pasji. Tylko ,że wtedy trzeba z niektórych rzeczy zrezygnować, Ja nie mogę zrezygnować z opiekowania się mamą. Muszę być przy niej dzień i noc.Mam też dom na głowie. Z trudem odnajduję czas, żeby coś dla siebie zrobić, a już na pasję wymagającą czasu w ogóle nie mam możliwości. Panie, które jeszcze macie czas -, rozwijajcie się, korzystajcie z możliwości jakie Wam daje życie.

Zostaw komentarz