Bez kategorii Fitness Najnowsze

Ćwiczenia z piłką fitness

cwiczenia-z-pilka-fitness

Zdrowa moda na fitness wciąż trwa. Propozycji ciekawych treningów jest wiele. Warto poznać ćwiczenia z piłką fitness.

Moda na fitness

Fitness zjednał sobie ogromną sympatię nie tylko kobiet. Choć to właśnie panie najczęściej wybierają tego typu aktywność fizyczną, w klubach także spotkamy zwolenników tego sportu płci męskiej. Fitnessowe zajęcia można dostosować do kondycji i wybranych partii ciała. Takie sport może uprawiać praktycznie każdy. Jest idealną metodą na poprawę sprawności, wyglądu sylwetki i samopoczucia. Energetyczne ćwiczenia i odpowiednia muzyka sprawiają, że sport staje się przyjemną formą spędzania czasu. Co najważniejsze, fitness możemy uprawiać w domu czy na świeżym powietrzu. Nie wymaga on obecności trenera personalnego, ponieważ ćwiczenia możemy bez problemy wykonywać samodzielnie.

Ćwiczenia z piłką fitness

Pomocne w fitnessie, mogą okazać się dodatkowe gadżety i sprzęty. Jednym z nich jest piłka fitness, inaczej zwana fitballem. Z jej pomocą, nasze ćwiczenia będą jeszcze bardziej skuteczniejsze. Piłkę bez problemu znajdziemy w sportowych sklepach. Jej koszt waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wybierając piłkę, możemy dopasować jej wielkość do naszego wzrostu. Trening z takim sprzętem będzie urozmaicony. Dla lepszych efektów, możemy spróbować dołączyć do ćwiczeń także hantle. Poniżej prezentujemy film, przedstawiający trening z piłką fitnessową oraz nasze propozycje ćwiczeń różnych partii mięśni.

Wyprosty tułowia w pozycji leżącej

Należy położyć się na brzuchu, na piłce, którą umieszczamy pod biodrami. Nogi musimy rozłożyć na szerokość barków, a stopy oprzeć na podłodze. Kolana muszą być lekko ugięte, a ręce skrzyżowane na głowie bądź piersiach. Ćwiczenie polega na unoszeniu górnej części naszego tułowia, nie poruszając przy tym piłki. Znajdując się w górze, wykonujemy wdech powietrza. Angażujemy podczas ćwiczenia mięśnie pośladków, grzbietowe i lędźwiowe.

Stabilizacja na piłce

Leżąc na piłce przodem, przechodzimy do podporu na dłoniach. Umieszczamy piłkę pod stopami, przechodząc na palce naszych stóp. Ramiona muszą być wyprostowane, a brzuch powinien być wciągnięty do kręgosłupa. Ciało zostawiamy w jednej linii i staramy się utrzymać stabilną pozycję przez kilkadziesiąt sekund. Dzięki takiemu ćwiczeniu zwiększamy wytrzymałość mięśni brzucha a także pośladków i barków.

Przysiady z piłką fitness

Do tego ćwiczenia potrzebna jest mała piłka, którą umieszczamy między kolanami. Stajemy prosto i zaczynamy wykonywać przysiady, aż do zgięcia kolan pod kątem prostym. Ramiona trzymamy wyprostowane przed sobą. Podczas wykonywania przysiadów pracują mięśnie brzucha, ud, łydek i pośladków.

Podnoszenie piłki nogami

Podczas ćwiczenia potrzebna będzie mata. Należy położyć się na niej, na boku. Głowa powinna opierać się na ramieniu. Podpieramy się na dłoni i drugim ramieniu. Ciało musi być wyprostowane a piłka umieszczona między kostkami. Przy takim ułożeniu unosimy piłkę do góry i w dół. Po kilku powtórzeniach zmieniamy bok, powtarzając ćwiczenie. Wzmacniamy dzięki niemu nogi i biodra.

Ćwiczenia z piłką fitness pomogą w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Przemienią nudny trening w ciekawe zajęcia sportowe. Dzięki kolorowej piłce wzmocnimy mięśnie naszego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *