ćwiczenia we dwoje

Ćwiczyć każdy może, ale nie każdy ma do tego wystarczającą motywację. Rozwiązaniem problemu są ćwiczenia we dwoje. Trening z partnerem może okazać się owocnie spędzonym czasem.

Ćwiczenia we dwoje – pomysł na wspólny trening

Nic tak nie zbliża, jak wspólne spędzanie czasu. Aktywność fizyczna również jest formą, która sprawi, że zbliżymy się do siebie Obecność i wsparcie partnera motywuje do ćwiczeń. Wtedy o wiele łatwiej przełamać pewne bariery czy opory. Wsparcie bliskiej osoby potrafi być nieocenione, co warto wykorzystać podczas treningu. Ćwiczenia we dwoje pozwolą nam na wykonanie takich pozycji, które byłyby nieco trudne w pojedynkę. Wspólny sport nie tylko usprawni naszą kondycję i poprawi wygląd sylwetki, ale scali związek. Razem z partnerem będziemy mogli cieszyć się z efektów wykonanego treningu. Najwyższa pora, by razem wybrać się nie tylko  do kina, ale także na siłownię. Jak wykonać ćwiczenia we dwoje?

Modelowanie mięśni brzucha

Kobiety zwykle marzą o płaskim brzuchu a panowie o atrakcyjnym tzw. kaloryferze. Marzenie możemy spełnić razem, wykonując ćwiczenie, modelujące mięśnie brzucha. Para kładzie się na plecach tak, by czubki ich głów stykały się ze sobą. Jedna z osób wkłada między nogi gumowy wałek lub piłkę i bez pomocy rak, podaje ją partnerowi, nad głową. Wymiana pozwala na efektywną pracę mięśni brzucha, nóg oraz kręgosłupa. Ćwiczenie należy powtórzyć 10 razy.

Giętki grzbiet

Ćwiczenie jest proste. Wystarczy położyć się na plecach, naprzeciwko siebie. Następnie partnerzy splatają dłonie, na odległość wyciągniętych ramion, mając ugięte w kolanach nogi. Podczas wykonywania ćwiczenia, przenosimy biodra, raz na lewą i raz na prawą stronę.

Rowerek dla dwojga

Partnerzy układają się plecami, z nogami skierowanymi do siebie. Złączają stopy i wykonują razem rowerek. Ćwiczenie wykonujemy w trzech seriach, po 20 razy w każdej serii. Dzięki temu wzmocnimy mięśnie nóg oraz brzucha.

Pompki w parze

Ćwiczenia we dwoje pozwala wzmocnić nie tylko mięśnie, ale także zaufanie między partnerami. Pompki w parze to kolejna propozycja, która jednak wymaga dużej siły. Jedna osoba ustawia się w pozycji wyjściowej do pompek. Tułów musi znajdować się w linii prostej, a ramiona na szerokości barków. Druga osoba, przez cały czas wykonywania ćwiczenia utrzymuje nogi ćwiczącego w linii prostej. Po serii następuje zamiana ról. Takie ćwiczenie angażuje pracę klatki piersiowej.

Wzajemne przeciąganie

treningNa koniec treningu nie możemy zapominać o obowiązkowym rozciągnięciu mięśni naszych ciał. W tym celu siadamy na podłodze, naprzeciwko siebie w rozkroku i łapiemy się za ręce. Następnie rozpoczynamy naprzemienne przeciąganie. Podczas ćwiczenia warto przytrzymać partnera przez 30 sekund, co da lepsze efekty końcowe treningu.

Katarzyna Antos