Artykuły Moda

Co zrobić, aby w pełni wykorzystać potencjał swojej szafy?

Co zrobić, aby w pełni wykorzystać potencjał swojej szafy

Każda z nas ma w szafie stosunkowo dużo ubrań. Wiele z nich kupiłyśmy podczas wyprzedaży, płacąc za nie stosunkowo niewiele. W praktyce jednak większość kobiet ciągle chodzi w tym samym. Co zrobić, aby w pełni wykorzystać potencjał swojej szafy?

Zrób generalne porządki

Musisz zorientować się w zawartości swojej szafy. Przyjrzyj się temu, co już posiadasz.  Bardzo często bowiem kupujemy podobne rzeczy i zapominamy o tym, co już mamy. Poza tym z istnienia wielu ubrań nie zdajemy sobie nawet sprawy, bo kupiliśmy je podczas ostatnich wyprzedaży i nie mieliśmy okazji założyć ich ani razu. Wyciągnij zawartość wszystkich półek i wieszaków ze swojej szafy. Następnie przejdź do dalszej segregacji, której założenia opisujemy szczegółowo poniżej.

Ubrania z metkami odstaw na osobną kupkę

Stwórz specjalną kupkę na nowe ubrania, których nie miałaś nigdy na sobie. Każdą rzecz z metką lub zakupioną w second handzie, której jeszcze nie  nosiłaś, ułóż właśnie na niej. Gdy przejrzysz wszystkie rzeczy, posegreguj nowe ubrania, uwzględniając ich zastosowanie w poszczególnych porach roku. Na teraz zostaw przewiewne sukienki, bluzki, szorty i spódnice. Ubrania wykonane z dzianiny to osobna kategoria, po którą sięgniesz jesienią lub zimą, gdy za oknem zrobi się chłodniej.

Na osobną kupkę postaw ubrania stare, dawno nienoszone

Przyjrzyj się też ubraniom dawno nienoszonym. Je także rzucaj na jedną kupkę. Gdy już je odseparujesz od reszty, podziel je ponownie. Tym razem osobno układaj ubrania, które są zniszczone, osobno te, które ci nie pasują, oddzielnie te, których nie lubisz i na ostatniej kupce pozostaw te, które lubisz, ale o których zapomniałaś. Zniszczoną odzież możesz naprawić lub wykorzystać jako szmatki do czyszczenia mebli, blatów czy podłóg. Ubrania, które są w niewłaściwym rozmiarze oraz te, za którymi nie przepadasz, możesz oddać bliskim – mamie, siostrze, kuzynce czy przyjaciółce lub wystawić na serwisie aukcyjnym. Te, które lubisz, a o których zapomniałaś, zostawiasz sobie i układasz je z przodu szafy, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Stwórz zestawy

W przypadku ubrań z metką oraz dawno nienoszonych, ale lubianych elementów garderoby, bardzo często mamy ten sam problem. Nie wiemy, z czym to zestawić, aby te rzeczy wyglądały dobrze. Warto więc zawczasu stworzyć z nich zestawy i w takich zestawach schować je do szafy, umieszczając je na przednich półkach. Z tyłu schowaj ubrania na jesień i zimę.  Jeśli będziesz miała gotowe zestawy oraz jasne wizje w głowie, a dostęp do ubrań będzie ułatwiony, zaczniesz ubierać się różnorodnie i zakładać rzeczy, o których dotychczas często zapominałaś. Wreszcie potencjał twojej szafy zostanie w pełni wykorzystany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *