Psychologia

Co zrobić, aby on się zmienił?

Co zrobić, aby on się zmienił

Zdjęcie autorstwa doTERRA International, LLC z Pexels

Wiele z nas trafia na mężczyznę, który sprawia wrażenie idealnego. Jednak ma jedną wadę. Bardzo często wydaje nam się, że gdybyśmy ją usunęły, to uzyskałybyśmy swój wyśniony ideał. Kobiety często zadają sobie pytanie – co zrobić, aby on się zmienił? W naszym artykule podpowiadamy, czy jest to w ogóle możliwe.

Dlaczego próba zmieniania faceta zazwyczaj kończy się niepowodzeniem?

Kobiety, które chcą zmienić faceta, często stają się dla niego przeciwnikiem, który przypuszcza zmasowany atak. Nieustannie mu coś wypominasz. Ewentualnie ciągle powtarzasz, co powinien zrobić, abyś była zadowolona. Jednak taka postawa rzadko przynosi zamierzony efekt. Zdradzimy ci, że w większości przypadków kończy się fiaskiem i zaostrzeniem problemów. Wynika to z faktu, że osoba atakowana stara przystępuje do obrony.

Za problemy w związku odpowiadają obie strony

Niezwykle rzadko odpowiedzialność za problem w związku ponosi tylko jedna osoba. Można by powiedzieć, że skoro on odwołuje spotkanie w ostatniej chwili, to jest to tylko jego wina. Rzeczywiście, gdy odwołuje je po raz pierwszy, to należy tak to rozpatrywać. Jednak gdy dzieje się to nagminnie, ty również ponosisz za to odpowiedzialność, choć zazwyczaj nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy i nie wiesz, jak to w ogóle jest możliwe. Podpowiadamy – przez długie miesiące, a być może lata, znosiłaś takie zachowanie. Nie wyciągałaś konsekwencji, gdy odwoływał spotkanie. Natomiast gdy proponował kolejne, rzucałaś wszystko, co miałaś na głowie, aby spędzić z nim czas. W rezultacie pozwoliłaś, aby zakorzeniły się w nim złe wzorce postępowania.

Konflikty w związku, czyli wypadkowa naszych lęków

Konflikty w związku często stanowią też wypadkową naszych lęków oraz problemów. Np. ty boisz się odrzucenia i samotności, przez co nieustannie go kontrolujesz. Często okazujesz też zazdrość i każesz mu się spowiadać z każdego odebranego telefonu. Jeśli on boi się utraty autonomii, jeszcze bardziej zacznie unikać zaangażowania. Będziecie nawzajem napędzać swoje lęki. Ty, bo boisz się samotności, a on coraz bardziej się oddala. Będziesz go zatem coraz bardziej gonić, co tylko spotęguje jego chęć do ucieczki.

Co zrobić, aby on się zmienił? Zmień swoje zachowanie!

Pamiętaj, że zamiast zadawać sobie pytanie: co zrobić, aby on się zmienił, zastanów się, co ty możesz zrobić. Prawda jest bowiem taka, że zmienić możemy jedynie własne zachowanie czy podejście do tematu.. Pozostałe kwestie znajdują się poza naszym zasięgiem. Inni ludzie zmienią się, gdy sami tego zechcą, a nie pod wpływem naszych sugestii.  Możesz zmienić swoje życie i zerwać znajomość z facetem, który wymaga naprawy. Możesz też zmienić siebie, popracować nad własnymi lękami, co zmieni waszą dynamikę relacji i zmusi go do skorygowania własnej postawy. To najprostsza droga do sukcesu. Zamiast zgadzać się na każde spotkanie, które zaproponuje, odmawiaj, gdy nie chcesz lub nie możesz się spotkać. Nie stawiaj czasu spędzonego z nim ponad własne pasje czy przyjaciół. Jeśli facetowi na tobie zależy, dość szybko zmieni swoje zachowanie, bo zauważy, że może cię stracić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *