Uroda

Co zrobić, aby długie włosy nie przeszkadzały?

Co zrobić, aby długie włosy nie przeszkadzały

Masz długie włosy? Jesteś prawdziwą szczęściarą. Zapewne wiele kobiet zazdrości ci takiej długości, a mężczyźni często się za tobą oglądają i postrzegają cię jako atrakcyjną. Niestety, długie pukle mają też swoje minusy. Co zrobić, aby długie włosy nie przeszkadzały?

Podczas wichur wiąż je

Najgorzej jest podczas silnych wichur, gdy włosy są rozpuszczone i lecą ci na twarz. Na dodatek okrutnie się przy tym plączą, przez co później podczas szczotkowania tracisz sporo na objętości kosmyków. Aby tego uniknąć, podczas wichur wiąż włosy w koński ogon, spinaj spinką lub rób kok, tudzież warkocza.

Wiąż włosy, gdy nosisz błyszczyk

Błyszczyk cudownie nawilża usta, sprawdza się zwłaszcza podczas największych upałów i w chłodniejsze dni, gdy nasze wargi są narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Niestety, ten kosmetyk do makijażu ust ma pewną istotną wadę. Działa jak lep na muchy. Gdy zawieje wiatr lub się nachylisz, włosy przyklejają się do twoich warg.

Do pracy zakładaj opaskę lub spinaj je

Długie włosy czasem przeszkadzają podczas pracy, zwłaszcza gdy lecą na oczy lub twarz. Aby tego uniknąć, zakładaj opaskę do biura lub spinaj je po bokach jakimiś ładnymi spinkami. W ten sposób będziesz miała je nadal rozpuszczone i ładne, ale nieco je okiełznasz.

Do ćwiczeń rób koński ogon lub koczek

Nie ma nic gorszego podczas biegania czy ćwiczeń pośladków, niż włosy, które spadają ci na twarz i okropnie cię tym irytują. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o spięciu pukli w koński ogon lub koczek.

Zawsze miej przy sobie gumkę lub spinkę

Te proste akcesoria do włosów przydadzą się, gdy postanowisz przymierzyć jakąś sukienkę na wyprzedaży. Niestety, w przymierzalniach często tracimy włosy, ulegają one poplątaniu lub fryzura, która była starannie ułożona, nagle się rozpada. Dlatego też lepiej spiąć pukle, aby tego uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *