Uroda

Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym w kremach i nie tylko?

kwas hialuronowy w kremach

Każda kobieta chce jak najdłużej zachować młody wygląd. Kremy i preparaty z kwasem hialuronowym są w tym bardzo pomocne, podobnie jak zabiegi w gabinetach upiększających. Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym? Czy warto włączyć go do swojej pielęgnacji? Jak go używać – wyłącznie w ramach kremów z dodatkiem tego preparatu, czy także solo? Poniżej prezentujemy skondensowany poradnik, który pomoże Ci rozwiać Twoje wątpliwości. Pielęgnacja twarzy z kwasem hialuronowym naprawdę się opłaca!

  1. Kwas hialuronowy – co warto o nim wiedzieć?
  2. Kremy do twarzy z kwasem hialuronowym – hit czy kit?
  3. Wzbogać swój krem nawilżający albo serum kilkoma kroplami kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy – co warto o nim wiedzieć?

Warto podkreślić, że krem hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, który odpowiada za jej prawidłowe nawilżenie. Można pokusić się o stwierdzenie, że pełni rolę humektanta – w czystej postaci pozwoli ograniczyć odparowywanie wody z naskórka. Kwas hialuronowy chłonie wodę jak gąbka – i właśnie z uwagi na tę cenną właściwość jest chętnie wybierany jako składnik preparatów o działaniu nawilżającym.

Kremy do twarzy z kwasem hialuronowym – hit czy kit?

Wszelkie preparaty w tym kremy z kwasem hialuronowym cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentek. Nie wynika to jednak z faktu, że dopiero niedawno odkryto, że wygładza zmarszczki i nawilża skórę. Rosnąca świadomość klientek sprawia, że producenci wzbogacają swoje produkty o kwasy, zarówno o działaniu nawilżającym – wystarczy dobrać odpowiednie stężenie kwasu hialuronowego, albo złuszczające. Takie regularne złuszczanie wierzchnich warstw skóry pozwoli odkryć jej nowe i świeże warstwy.
Sięgając po krem z kwasem hialuronowym możesz mieć pewność, że zapewnisz sobie odpowiednie nawilżenie skóry i wygładzenie. Taki nawilżający krem sprawdzi się zarówno przy cerze dojrzałej, ale nie tylko. Z powodzeniem mogą go używać także osoby w młodym wieku – wykazuje on bowiem działanie nawilżające, nie ma tu mowy o ryzyku podrażnień czy złuszczenia, co pierwotnie może kojarzyć się z terminem kwasów.

Kwas hialuronowy wspomaga też produkcję kolagenu. Dzięki niemu skóra staje się gładsza i nawilżona, a z uwagi na swoją lekką konsystencję nie zapycha porów i sprawdzi się zarówno w pielęgnacji skóry suchej, jak mieszanej czy tłustej. To tłumaczy, dlaczego kremy do twarzy z kwasem hialuronowym zasługują na uwagę.

Wzbogać swój krem nawilżający albo serum kilkoma kroplami kwasu hialuronowego

Dobre kremy do twarzy z kwasem hialuronowym powinien stanowić podstawę wyposażenia w każdej kosmetyczce! Wiesz już jaką rolę pełni czysty kwas hialuronowy. Warto teraz zapoznać się z inną metodę używania go niż w przypadku standardowego kremu nawilżającego z dodatkiem kwasu. Zaopatrując się w oddzielną buteleczkę kwasu hialuronowego będziesz mogła w pełni wykorzystać spektrum jego działania. Kilka kropel (wyciśniętych np. za pomocą pipety) możesz zmieszać w odpowiednich proporcjach ze swoim ulubionym kosmetykiem. Może to być nie tylko krem, ale także serum czy maseczka. Istnieją tu dwie dobre praktyki w zakresie wzbogacania swoich kosmetyków kwasem hialuronowym. Możesz albo nałożyć kwas bezpośrednio na skórę – musisz jednak pamiętać, aby skóra była uprzednio spryskana wodą termalną, hydrolatem czy tonikiem. Wówczas kilka kropel warto delikatnie wklepać w skórę, a następnie nałożyć kolejny preparat – krem czy np. serum. Druga metoda zakłada wymieszanie obu tych składników w zagłębieniu dłoni do uzyskania jednolitej konsystencji i zaaplikowaniu ich na twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *