Styl życia

Co warto naprawić zamiast wyrzucać?

Co warto naprawić zamiast wyrzucać

Bardzo często kupujemy sporo ubrań i kosmetyków. Gdy tylko pojawi się jakiś problem z jedną rzeczą, natychmiast sięgamy po nową, zamiast spróbować przywrócić życie poprzedniej. Co warto naprawić zamiast wyrzucać?

Spękany cień do powiek

Jeśli cień do powiek pokruszył się podczas upadku na podłogę, można go uratować. W internecie jest wiele przepisów, jak go ponownie uczynić sprasowanym przy użyciu wódki. Można go też przepisać do głębszego słoiczka, np. pojemniczka na odlewki kosmetyków kupionego w drogerii i stosować jako cień sypki. On nie stracił swoich właściwości podczas upadku. Wciąż będzie pięknie prezentował się na powiece.

Kosmetyk z popsutym atomizerem

W podkładzie lub kremie do twarzy zepsuł się atomizer i nie chce wydobywać produktu? Zanim wyrzucisz kosmetyk do kosza, znajdź inne puste opakowanie z atomizerem i zwyczajnie go tam przelej lub zamień samą pompkę, jeśli ta z innego  opakowania pasuje do gwintu.

Ubranie, które puściło na szwie

Bardzo często kupujemy bluzkę lub sukienkę, po czym wyjdziemy w niej parę razy i zauważamy dziurę na szwie. Zamiast wyrzucać daną rzecz, lepiej ją zszyć ręcznie. Nie musisz być utalentowana manualnie. Po prostu nawlekasz na igłę nitkę w zbliżonym kolorze, przerzucasz ubranie na lewą stronę i odszukujesz szew, zaszywasz dziurę i voila.

Buty z zepsutym obcasem

Jeśli w szpilkach popsuje się obcas, nie warto ich od razu wyrzucać na śmietnik. Oddaj je do szewca. Lepiej naprawić stare, wygodne buty niż kupować nowe, które będą cię obcierały za każdym razem, kiedy je założysz.

Sukienkę z plamą na biuście

Po pierwsze, plamę można spróbować sprać. Trzeba tylko wiedzieć, co pobrudziło twoją kreację, aby odszukać w internecie stosowne porady. Po drugie, górę zawsze można odciąć, a dół przerobić na spódniczkę, którą będziesz nosiła jeszcze przez wiele sezonów.

Torebkę z zerwanym paskiem

Jeśli torebka ma rączki, a tak jest zazwyczaj, możesz ją nosić w ten sposób. Możesz też przepinać pasek wypożyczony z innej torebki. Wreszcie, możesz kupić nowy pasek do torebki, co często jest dużo tańszym rozwiązaniem od zakupu nowej torebki.

Wyrzucając zepsute rzeczy i kupując nowe, bardzo często nie tylko marnujemy swoje ciężko zarobione pieniądze, ale też zanieczyszczamy środowisko. Czy każda bluzka z dziurką musi od razu lądować na śmietniku? Nie można jej zaszyć lub inaczej spożytkować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *