Styl życia

Co to jest karta eSIM i dlaczego warto ją mieć?

karta eSIM

Agung Pandit Wiguna z Pexels

Karta e-SIM to całkiem nowe podejście do telefonii komórkowej. Jest nowoczesnym następcą tradycyjnych kart SIM, tak jak one daje zatem dostęp do rozmów telefonicznych, SMS-ów, MMS-ów czy internetowej sieci mobilnej. Wzbogaca te usługi o pełną swobodę i opcję pozostawania w kontakcie z bliskimi nawet wtedy, gdy akurat nie masz pod ręką swojego telefonu. Jak działa e-SIM i dlaczego warto się na nią zdecydować? Odpowiadamy!

Karta e-SIM – co to jest?

e-SIM to całkowicie wirtualna karta SIM, czyli pozbawiona fizycznej postaci. Jest pakietem informacji pobieranym od operatora i aktywowanym w telefonie poprzez specjalny, zamontowany w nim na stałe moduł. Dokładnie tak samo, jak standardowa SIM-ka, karta e-SIM „wprowadza” do smartfonu numer telefonu i umożliwia korzystanie z niego. Pozwala zarówno na odbieranie i wykonywanie połączeń, jak i wysyłanie oraz odbieranie wiadomości tekstowych czy MMS-ów, a także użytkowanie sieci.

Aby aktywacja e-SIM była możliwa, konieczne jest posiadanie urządzenia wyposażonego we wspomniany moduł. Ma go coraz więcej nowych smartfonów, tabletów, smartwatchów, a nawet laptopów i nawigacji samochodowych, w związku z czym z numeru można korzystać na wiele różnych sposobów.

Darmowa karta e-SIM w Orange Flex

Orange jest pierwszym i jednocześnie najchętniej wybieranym operatorem w Polsce, który wprowadził karty e-SIM dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Nic dziwnego, że ich wirtualne SIM-ki cieszą się dużą popularnością, są bowiem dostępne bezpłatnie w ramach nowoczesnej sieci komórkowej Orange Flex. e-SIM można w niej zamówić bez wychodzenia z domu, z poziomu aplikacji mobilnej; zarówno do już posiadanego numeru, który chce się przenieść, jak i całkowicie nowego.

Cały proces otrzymania i aktywowania e-SIM trwa w Orange Flex dosłownie kilka sekund. Co więcej, nie wymaga od użytkownika podejmowania żadnych skomplikowanych czynności. Nie musi nic zmieniać w ustawieniach telefonu – karta samodzielnie się „instaluje”. Nie trzeba też udawać się do salonu Orange ani dzwonić na infolinię; wszystko dzieje się online, bez wychodzenia z domu. Sprawdź: https://flex.orange.pl/cechy/esim.

Dlaczego warto zamówić kartę e-SIM?

e-SIM w Orange Flex to cała seria korzyści. Jedną z największych zalet użytkowania wirtualnej karty jest całkowita swoboda korzystania z usług komórkowych. Możesz mieć dwa numery na jednym smartfonie nawet jeśli nie jest wyposażony w Dual-SIM – e-SIM nie wkłada się przecież do slotu. A w module e-SIM możesz zainstalować dowolną liczbę kart. Chcesz korzystać z aktualnego numeru na już posiadanej karcie tradycyjnej i z nowego w postaci e-SIM? Też możesz!

e-SIM to również stała dostępność. Jeśli zdarzy Ci się zapomnieć telefonu z domu, miejsca pracy czy auta, a dysponujesz innym urządzeniem mobilnym z usługą e-SIM, nie ominą Cię żadne ważne informacje. Odbierzesz wiadomość czy połączenie np. przy pomocy inteligentnego zegarka, jeden numer możesz bowiem aktywować dwóch sprzętach. Korzystasz z nawigacji samochodowej? Z e-SIM stale będziesz mieć dostęp do aktualnych map.

Wirtualna karta zwiększa przy okazji bezpieczeństwo sprzętu. W razie jego zgubienia lub kradzieży znalazca albo złodziej będzie musiał się mocno natrudzić, by „usunąć” e-SIM. A to znacznie zmniejsza ryzyko braku możliwości zlokalizowania urządzenia. Co więcej, taka karta jest w pełni ekologiczna, nie generuje bowiem ani plastiku, ani innych odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *