Seks

Co sprawia przyjemność kobiecie?

Co sprawia przyjemność kobiecie

Zdjęcie autorstwa nappy z Pexels

Relacje, zarówno długotrwale, jak i te przelotne, są nasycone różnego rodzaju odcieniami, emocjonalnymi procesami, a także wzajemnymi oczekiwaniami. Dobrze dobrani partnerzy wsłuchują się w swoje potrzeby i pracują nad tym, aby obydwie strony w każdej sferze życia były jak najbardziej zadowolone. Jeśli czytasz ten tekst, być może zastanawiasz się, jak sprawić przyjemność swojej kobiecie. Oto kilka porad, które lepiej pomogą Ci zrozumieć jej potrzeby.

Co sprawi przyjemność kobiecie – odpowiednia atmosfera i gra wstępna

W romantycznej relacji, ważne są zarówno techniczne szczegóły, jak i cała otoczka. Przed romantyczną randką warto więc zadbać o to, aby czas spędzony z partnerką był wyjątkowy, aby nikt Wam nie przeszkadzał, a otoczenie było ładnie urządzone. Możesz zadbać o olejki aromaterapeutyczne, a także (przede wszystkim!) te do masażu. Nastaw cichą, nastrojową muzykę i zadbaj o coś dobrego do jedzenia.

Te z pozoru drobne rzeczy pokazują Twoje zaangażowanie w związek, a to, jak wiadomo, największy afrodyzjak. Warto podkreślać je także w tak zwanej grze wstępnej, która jest dla kobiety bardzo często duża ważniejsza niż samo zbliżenie.

Jak dotykać kobietę, by sprawić jej przyjemność?

Większość kobiet reaguje na romantyczne zbliżenia bardzo emocjonalne. Na ciele kobiety występuje ponadto wiele stref erogennych, i nie są to tylko okolice miejsc intymnych. O tym jak dotykać kobietę aby sprawić jej przyjemność podpowie Ci wpis na blogu botaak.pl. Warto zaznaczyć, że odpowiednie dotykanie różnych miejsc na ciele kobiety jest dla wielu kobiet dużą większą przyjemnością niż sam stosunek. Strefy erogenne u kobiet to przede wszystkim szyja, wewnętrzna strona ud, okolice pod kolanem, a także włosy i uszy. Wrażliwe na dotyk są także stopy i kostki. Warto zadbać tutaj o odpowiedni masaż, który dodatkowo odpręży kobietę.

Dotyk w sytuacjach intymnych powinien być przede wszystkim delikatny, ciągły, spokojny. Daje to poczucie bezpieczeństwa i emocjonalnego zaangażowania. Przede wszystkim jednak nie zapominaj o całowaniu – dla wielu kobiet całowanie jest dużo bardziej atrakcyjne i przyjemne niż samo zbliżenie.

Zaangażowanie emocjonalne, czyli co jeszcze jest ważne, aby sprawić przyjemność kobiecie?

Jak już zostało wspomniane, największym afrodyzjakiem dla większości kobiet jest zaangażowanie emocjonalne, jednak nie warto brać tej rady za pewnik – jest również wiele kobiet, które posiadają tak zwany unikający styl przywiązania, lub też takich, które zbyt intensywne okazywanie zaangażowania może zwyczajnie przestraszyć. Jeśli jednak partnerzy są dobrze dobrani, a więź między nimi jest zbudowana na obopólnym dopasowaniu, warto zadbać o czułe słówka i pytania o aktualne potrzeby i odczucia kobiety. Komunikacja podczas zbliżenia nada tej relacji głębi i dodatkowego charakteru, oraz sprawi, że doświadczenie będzie bogatsze i bardziej satysfakcjonujące dla obojga partnerów. Warto również pamiętać, że poza sytuacjami romantycznymi, czyli w tak zwanym codziennym życiu, budowanie więzi i bliskości skutkuje większym zaufaniem, a co za tym idzie, pozwoli w sytuacji intymnej czerpać jeszcze większą przyjemność z bycia razem.

Komentarze (6)

ana

2 lata temu

Bardzo ważny artykuł napisany pod kątem potrzeb kobiet.

jowita

2 lata temu

Ja lubię subtelny dotyk i nie znoszę, gdy ktoś mną szarpie.

lucyna

2 lata temu

To ważne, aby mówić na głos o tym, że nie każda forma dotyku jest przyjemna dla kobiety.

katalina

2 lata temu

To prawda, dotyk powinien być przemyślany i pochodzić od osoby, która jest nam bliska emocjonalnie.

kasiaja

2 lata temu

Ja także uważam, że dotyk jest przyjemny wówczas, gdy pochodzi od osoby, z którą mamy bliską relację emocjonalną.

tynia

2 lata temu

Kobiety często pragną bardziej subtelnego dotyku.

Zostaw komentarz