W dojrzałej skórze dochodzi do zmniejszenia ilości naczyń włosowatych oraz upośledzenie wydzielania melaniny przez co skóra staje się bardziej blada. Pierwsze widoczne zmarszczki pojawiają się zwykle w górnych partiach twarzy i dotyczą cienkiej skóry w okolicy oczu oraz skóry w obrębie czoła. Wyróżniamy kilka rodzajów zmarszczek. Zmarszczki mimiczne, które powstają prostopadle do przebiegu mięśnia, biegną zwykle jako kilka poziomych linii i uwidaczniają się w trakcie ruchów mimicznych twarzy. Zmarszczki statyczne są to utrwalone zmarszczki mimiczne, które nie wygładzają się w trakcie rozciągania skóry tak jak raz zagięta kartka papieru nie udaje się rozprostować. Małe zmarszczki statyczne można jednak zniwelować poprzez używanie kremów regenerujących, a przede wszystkim przy pomocy kremów można również zapobiegać ich utrwaleniu.

Zmarszczki elastotyczne (strukturalne) są odmianą zmarszczek statycznych u osób z dużym uszkodzeniem skóry związanych z promieniowaniem ultrafioletowym. Są one głębokie, często o romboidalnym układzie i są one efektem bardzo dużego uszkodzenia włókien elastycznych. Zmarszczki te są nieodwracalne. Kolejnym typem są zmarszczki grawitacyjne, które wynikają z ogólnego starzenia się skóry i utraty elastyczności. Dochodzi do zmiany owalu twarzy i opadania tkanek. Wczesne dbanie o skórę i stosowanie odpowiednich kosmetyków może w znaczącym stopniu przyczynić się do opóźnienia procesów starzenia się skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Kremy anti-aging możemy najogólniej podzielić na dwie grupy: kremy zawierające substancje uzupełniające brakujące składniku skóry oraz kremy zawierające składowe mające za zadanie pobudzać skórę i stymulować procesy regeneracji. Wiele nowoczesnych kosmetyków działa jednocześnie na obie te funkcje. Zmarszczki wokół oczu to problem wielu kobiet powyżej 30 roku życia. Te niewielkie, ale tak bardzo widoczne w tym miejscu linie natychmiast dodają lat i powodują, że spojrzenie traci blask. Kobiety nie lubią tych zmarszczek i są w stanie bardzo wiele zrobić, aby nie było ich widać. Nawilżanie i staranna pielęgnacja okolicy oczu to jeden z najważniejszych aspektów pielęgnacji twarzy. Moment, w którym zmarszczki mimiczne przechodzą w zmarszczki statyczne można znacząco opóźnić i spowodować, że będą one płytsze i mniej widoczne.

1 KOMENTARZ

  1. mam jak najlepsze zdanie o firmie Eveline, to jedna zmoich ulubionych firm, swietna jakosc i dobra cena to niewatpiliwie ich duzy atut oraz skutecznosc kremow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ