Felietony Styl życia

Być sexy jak Francuzki

sexy jak Francuzki

Kobiety na całym świecie podziwiają Francuzki, zastanawiając się od lat, jak one to robią. Mają styl, klasę i szyk, a ich wizerunek jest dla innych pań idealnym wyznacznikiem. Być sexy jak Francuzki? To możliwe! Odkryjmy razem sekret kobiet pochodzących z Francji!

Minimalistki Francuzki

Francuzki są minimalistkami. Dobrze im z tym, bo doskonale wiedzą co robią. Nie potrzebują tony makijażu czy miliona bluzek w szafie. Nie obwieszają kilogramami biżuterii, zamiast tego stawiają na skromność. Na ulicach Paryża można spotkać kobiety ubrane w trencze, zawsze na szpilkach. W klasycznych barwach, bo moda nie potrzebuje strojnych wzorów i jaskrawych kolorów, oprócz czerwieni, którą kochają. Kapsułowa garderoba to rozwiązanie godne prawdziwej Francuzki, która nawet w starym swetrze i jeansach wygląda seksownie i stylowo.

Sexy w dobrym stylu

Polki uwielbiają dodatki, Francuzki również, z tym, że wybierają one drogie akcesoria, które służą im długie lata. Zdecydowanie wolą jedną markową torebkę, niż dziesięć tanich. Podobnie jest z biżuterią czy innymi dodatkami. To właśnie one nadają im niepowtarzalnego stylu. Podkreślają urodę i modowy gust, którego Francuzkom zdecydowanie nie brakuje. Również to składa się na ich wizerunek seksownych oraz pewnych siebie kobiet, które wiedzą, że zawsze prezentują się idealnie. Francuzki mocno trzymają się konwencji, nie szaleją, jeśli chodzi o style. Sportowe buty noszą tylko na zajęcia tego typu, nie zakładają ich do pracy, bo to absolutnie nie w ich guście. A na obcasach wiadomo, zawsze prezentuje się sexy.

Naturalność przede wszystkim

Naturalne piękno tkwi w każdej z nas, ale kobiety zamieszkałe we Francji, jak żadne inne potrafią je wykorzystać. Włosy rozwiane przez wiatr lub luźno,niby nonszalancko spięte. Do tego minimalna ilość kosmetyków, tylko dla podkreślenia urody, którą dysponują. Francuzki sprawiają wrażenie kobiet, które wcale nie poświęciły dużo czasu na przygotowania. Wszystko ma być całkiem naturalne, także w swojej prostocie. Możemy uczyć się od nich tej swobody i obycia z naturalnością.

Szminka zawsze w pogotowiu

Pomalowane usta to wyznacznik stylu Francuzek. Czerwone usta prezentują się niezwykle seksownie. Za jednym pociągnięciem szminki kobiety zmieniają swój wygląd, będąc gotowe na drinka czy kawę z koleżankami. Takie proste, a jak skuteczne. Nie bez powodu mówi się, że szminka jest kobiecą bronią, która może przydać się w każdej okazji. Warto mieć w torebce jedną, albo nawet dwie, by szybko zmienić makijaż na wieczór.

Pewność siebie

FrancuzkiNic tak nie dodaje kobiecie sex appealu jak pewność siebie. Francuzki są wręcz określane jako aroganckie. Nigdy nie mówią, że wyglądają nieodpowiednio. Same dla siebie są atrakcyjne i świadome swojego piękna. Dlatego pewnym krokiem stąpają po ziemi. Właśnie tym zwracają na siebie uwagę i chyba lubią być w centrum zainteresowania. Zawsze warto być pewną siebie kobietą, niezależnie od pochodzenia.

Nie musimy mieszkać w Paryżu, by być seksowne jak Francuzki. Wystarczy, że zawsze będziemy o siebie dbać. I od nas inne narodowości mogą się wiele nauczyć. Bez wątpienia jesteśmy silnymi kobietami i nikt nam tego nie odbierze.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

linea

7 lat temu

Jeśli chodzi o makijaż to również stawiam na minimalizm w tej dziedzinie. Podkład to podstawa, tusz do rzęs, od jakiegoś czasu maluję też brwi żelem, który ładnie układa niesforne loczki, ale nie nadaje im ciężkości. Pomadkę stosuje przeważnie zwykłą bezbarwną, ale również mam zawsze w pogotowie pomadkę w kolorze delikatnego różu.

pati25

7 lat temu

To prawda o Francuzkach.Są zawsze eleganckie,modne 🙂

Aneczka2015

7 lat temu

Tak francuzki maja szyk i elegancję we krwi 🙂

Mindi

7 lat temu

Zamyśliłam się i rozmarzyłam, chciałabym być taka jak te francuzki, piękna i szykowna. Puki co jestem zadbana a reszta to niestety już dar od losu 🙂 Ale przyjemnie czytało się o tych pięknych i wytwornych kobietach.

Zostaw komentarz