Styl życia

Budżetowy prezent na święta dla męża

Budżetowy prezent na święta dla męża

Pixabay

Świąteczne upominki dla wielu osób stanowią niemały powód do stresu. Każdemu zapewne towarzyszy myśl, czy wybrany podarunek na pewno spodoba się osobie obdarowanej. Nie bez znaczenia jest także kwestia finansowa – reklamy świąteczne bardzo często promują produkty drogie, których zakup znacznie obciąży budżet domowy. Tak jednak nie musi być! Prezentujemy 5 najciekawszych budżetowych prezentów na święta dla męża, które zachwycą obdarowanego!

Jak wybrać dobry prezent dla męża?

Wybór prezentu dla ukochanej osoby może przysporzyć niemałego problemu. Wystarczy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by wybrać prezent idealny. Po pierwsze: to nie cena decyduje o wartości upominku; znacznie lepiej dobrać coś spersonalizowanego za 50-70 złotych niż kupować gadżet za 500 złotych. Po drugie: nawiązując do personalizacji, warto znać przynajmniej dwie ulubione rzeczy męża, np. hobby czy zainteresowania. Po trzecie: zamiast wręczać prezenty fizyczne, takie jak perfumy czy skarpety, lepiej postawić na podarunek w postaci przeżyć. Te trzy zasady pozwolą wybrać idealny prezent na święta dla niego.

Pomysł 1: Jazda gokartem

Pierwszy z pomysłów kierowany jest do bardzo szerokiego grona: dla pasjonatów motoryzacji, fanów zdrowej rywalizacji i miłośników adrenaliny. Jazda gokartem to doskonała rozrywka dla każdego mężczyzny, niezależnie od wieku! Zarówno samodzielne przejazdy, jak i wyścigi w kilkuosobowych grupach dostarczą wielu pozytywnych emocji. Sama możliwość zmierzenia się za kierownicą małego, dynamicznego i niezwykle zwrotnego pojazdu wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego. Jazdy dostępne są zarówno w cyklach czasowych, jak i możliwe jest zorganizowanie własnych mini-zawodów – doskonały pomysł dla przyjaciółek, które chcą zrobić swoim mężczyznom nie lada niespodziankę!

Pomysł 2: Warsztaty czekoladowe

Przygotowując świąteczne upominki, nie sposób pominąć słodkich dodatków w postaci cukierków, czekoladowych figurek mikołajów czy bombonierki. A gdyby tak przygotować fantastyczny prezent bożonarodzeniowy, składający się właśnie ze słodkości? I to nie byle jakiej – wysokiej jakości czekolady stworzonej właśnie przez obdarowanego! Oczywiście, nikt nie będzie kazał mężowi jechać do fabryki, by wymieszać składniki, przelać masę czekoladową do formy, a następnie zapakować całość do pudełka. Obdarowana osoba zajmie się tą przyjemniejszą częścią, czyli wyborem idealnego smaku oraz ulubionych dodatków. Mleczna, gorzka, a może biała? Z dodatkiem jadalnego złota, liofilizowanej wiśni, płatków migdałowych, strzelającej posypki czy soli morskiej i chilli? O tym zadecyduje zachwycony mąż!

Pomysł 3: Dream jump

Zapewne każdy z nas zna mężczyznę, który nie odmówiłby skoku ze spadochronem, by poczuć zastrzyk adrenaliny. Nic dziwnego – poczucie wolności i latania jest jednym z najczęściej wymienianych marzeń wśród Polaków. Organizacja takiego przedsięwzięcia jest jednak kosztowna i czasochłonna – znacznie bardziej budżetową alternatywą jest dream jump! To nowy wymiar przygody, którą można porównać do udoskonalonej wersji bungee jumpingu. Ulepszenia powodują, że swobodny lot trwa dłużej, a sama atrakcja dostarcza więcej emocji. Warto więc rozważyć zakup vouchera na dream jump, tym bardziej że Polska może się poszczycić wieloma interesującymi punktami do skoków!

Pomysł 4: Indywidualny trening squasha

Squash to dyscyplina sportowa polegająca na dynamicznym odbijaniu piłeczki rakietką od ścian na korcie tak, by przeciwnik nie zdołał powrotnie odbić piłki. Gra niezwykle prosta, a przy okazji dostarczająca wiele frajdy i satysfakcji. Co istotne, ta dyscyplina sportu angażuje szereg mięśni, a jak powszechnie wiadomo – sport to zdrowie. Pomysł na indywidualny trening squasha jest doskonały niezależnie od tego, czy obdarowany wcześniej uprawiał ten sport, czy też jest to pierwsza jego wizyta na korcie. Instruktor podczas indywidualnej sesji treningowej pomoże w stawianiu pierwszych kroków w świecie squasha. Dla nieco bardziej doświadczonych będzie nie lada wyzwaniem rozwijającym technikę i weryfikującym taktykę gry.

Pomysł 5: Przygoda na strzelnicy

Piątkę najciekawszych pomysłów zamyka mocny akcent pełen adrenaliny, kierowany pod adresem fanów tematyki militarystycznej i sportów strzeleckich. Przygoda na strzelnicy – bo o niej mowa – to ciekawe doświadczenie pozwalające sprawdzić swoje celne oko i pewny chwyt. Przygoda zaczyna się oczywiście od teoretycznego wprowadzenia i wyjaśnienia zasad obsługi broni. Po szkoleniu prowadzonym przez doświadczonych instruktorów, uczestnik otrzymuje tarczę, zapas amunicji oraz wybrany w voucherze pistolet, rewolwer, karabinek lub strzelbę. Podczas sesji strzeleckiej instruktor na bieżąco udziela porad osobie obdarowanej, tak by mogła uzyskać jak najlepszy rezultat. Po całej zabawie następuje zdanie broni, omówienie wyników i możliwość zabrania tarczy na pamiątkę tej fantastycznej przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *