Zdrowie

Ból nie do zniesienia

Ból nie do zniesienia

Starsze osoby bardzo często mają osłabione mięśnie i tkanki. To właśnie dlatego w wielu przypadkach u seniorów pojawiają się bardzo poważne schorzenia związane z uszkodzeniem narządu ruchu. W przypadku bardzo poważnych uszkodzeń podczas chodzenia występuje nasilający się ból, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Nie jest to jedynie objaw dotyczący tylko i wyłącznie schorzeń, ponieważ na podobne bóle cierpią również osoby, po ciężkich wypadkach samochodowych. Uciążliwy ból nie pozwala na wykonanie nawet prostych czynności domowych, przez co osoba mająca tego typu problemy, ma utrudnione poruszanie się po mieszkaniu. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją bardzo ciekawe i nowatorskie metody leczenia tego typu schorzeń. Warto tutaj wspomnieć o leczeniu za pośrednictwem https://bodymove.pl/fala-uderzeniowa-warszawa/ . Jest to jedna z tych metod, która regularnie jest dzisiaj stosowana w leczeniu rehabilitacyjnym.

Jak uderzyć w silny ból?

 Metoda leczenia ma to do siebie, że uderza bezpośrednio w przyczynę bólu, dzięki czemu chory odczuwa kojącą ulgę. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ problem nie jest już tak odczuwalny, zwłaszcza jeśli tego typu leczenie wykonywane jest regularnie. Mówimy tutaj o praktycznej metodzie leczenia przeciwbólowego. Sama fala nie usuwa jedynie bólu, ale także poprawia ukrwienie poszczególnych mięśni czy tkanek. Lepiej dotlenione nogi o wiele szybciej się regenerują, dzięki czemu o wiele łatwiej jest usunąć konkretny uraz. Na tego typu bóle cierpią również osoby, które aktywnie uczestniczą w sportach walki, dlatego szybka rehabilitacja jest taka ważna. Wymienionej metody nie można jednak stosować w ostrych stanach zapalnych, ponieważ w taki sposób problem zdrowotny, może się jedynie pogłębić. Nie wolno również wykorzystywać fali uderzeniowej także od momentu, gdy tylko pojawi się uraz. Musimy nieco odczekać, co najmniej tydzień, a nawet dwa, a dopiero potem rozpocząć tego typu leczenie.

Liczy się regularność zabiegów

 Sama metoda polega głównie na skupieniu akustycznej fali, o określonej właściwościach. Przede wszystkim jest to dość wysokie bardzo skokowe ciśnienie, działające przez krótką chwilę w określonym czasie. Aparaty wytwarzające tego typu falę, są w stanie uzyskać ciśnienie nawet do 100 MPa w czasie do 10 nanosekund. Leczenie jest bezbolesne, a fale przenikają bezpośrednio do tkanki nogi za pośrednictwem głowicy urządzenia. Fala potrafi rozchodzić się, dzięki czemu o wiele lepiej wnika w nawet głębiej położone tkanki. Proces leczenia nogi skraca się do kilku tygodni, gdzie tradycyjne metody leczenia urazów, zmuszałyby nas do spędzenia w szpitalu co najmniej kilka miesięcy. Aby fala była skuteczna, wiązka musi uderzyć bezpośrednio w epicentrum bólu, tylko w ten sposób, można pozbyć się całkowicie problemu. Zabiegi wykonywane są raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od zapotrzebowania i indywidualnego zalecenia. W poważniejszych przypadkach zaleca się jednak nawet powyżej 10 powtórzeń, im dłuższy cykl, tym większa szansa, na pełną rehabilitację nogi. Warto zapamiętać, że podczas tego typu kuracji nie jest wymagane znieczulenie, co z pewnością dla wielu osób będzie dodatkową korzyścią.

Komentarze (9)

karolina

2 lata temu

Bardzo ciekawe rozwiązanie z tą falą uderzeniową:)

viola

2 lata temu

Dobrze, że istnieją takie nowatorskie metody walki z bólem:)

lisia

2 lata temu

Dobrze, że istnieją takie innowacyjne sposoby walki z bólem:)

lola

2 lata temu

Dobrze wiedzieć, jak walczyć z bólem.

zlata

2 lata temu

Dobrze, że istnieją takie innowacyjne metody leczenia bólu.

jolka

2 lata temu

Dobrze, że istnieją takie zabiegi zwalczające ból.

amy

2 lata temu

Dobrze wiedzieć, jak działają fale uderzeniowe w medycynie.

kinia

2 lata temu

Super, że istnieją takie innowacyjne metody leczenia bólu.

roksana

2 lata temu

Nie słyszałam o tego typu zabiegach.

Zostaw komentarz