Uroda

Błędy popełniane przez kobiety przy wyborze kosmetyków

Błędy popełniane przez kobiety przy wyborze kosmetyków

Kosmetyki to najlepsi przyjaciele kobiety pod warunkiem, że umiemy z nich korzystać.  Niestety, często popełniamy jakiś błąd, który sprawia, że wyglądamy dziwnie, nienaturalnie lub mało korzystnie. Nie chodzi tutaj o nieodpowiednią aplikację produktu, lecz jego niewłaściwy dobór.  Przedstawiamy błędy popełniane przez kobiety przy wyborze kosmetyków.

Zbyt matujący podkład

Matujący podkład to doskonałe rozwiązanie, gdy masz tłustą cerę i makijaż naprawdę spływa z niej w tempie ekspresowym. Gdy twoja skóra zbyt szybko się wyświeca, jak najbardziej powinnaś sięgać po taką formułę. Jednak wiele kobiet ze skórą normalną lub suchą też sięga po matujące podkłady, bo przyjęło się, że są lepsze. W rezultacie wysusza sobie cerę, a wykonany makijaż wygląda ciężko, dodając im lat.

Za ciemny podkład

Polki bardzo często chcą się opalić podkładem, co wygląda naprawdę niekorzystnie. Jeśli masz jasną cerę, wybierz fluid adekwatny do swojej karnacji. Będziesz prezentować się zdrowo i atrakcyjnie, podczas gdy za ciemny podkład bardzo często odcina się od reszty działa, zapewniając karykaturalny efekt. Nic tak nie rzuca się w oczy jak źle dobrany fluid.

Zbyt żółty podkład

Kobiety często nie akceptują swojego różowego odcienia skóry, uważają, że przez niego przypominają świnkę, dlatego też kupują namiętnie żółte fluidy. A te na zaróżowionej skórze wyglądają bardzo sztucznie. Często wręcz dają efekt organizmu mającego problemy z wątrobą i produkcją bilirubiny.

Zbyt ceglasty róż

Bardzo modne są ceglaste, ciepłe róże, które u mało której Polki wyglądają korzystnie. Większość z nas jest za blada i ma za chłodną karnację do kosmetyku o takiej tonacji.  Pamiętaj, że róż to nie bronzer, powinien delikatnie ożywiać policzki, a nie wyglądać sztucznie i być widoczny z odległości kilometra.

Zły odcień pomadki

Nie zawsze potrafimy też dobrać odcień pomadki. Wybieramy zbyt jasny i trupi, albo za ciepły, który zażółca zęby.  Czasem po prostu zlewa się on z naszą skórą i jest zbyt cielisty. Tymczasem mało która z nas wie, że przy wyborze pomadki kluczowa jest znajomość swojego typu urody. Co innego pasuje chłodnym, a co innego ciepłym typom urody. Co innego bladolicej, a co innego opalonej kobiecie. Przy opaleniźnie możesz użyć jasnych nudziaków. Przy jasnej cerze nudziaki w większości odpadają, bo są za jasne i nijakie. Jedynie brudny róż wchodzi w grę.

Za ciepłe cienie do powiek

Wszystkie kobiety stosują brązy, te są bardzo modne ostatnimi czasy. Ale wbrew temu, co można czasem usłyszeć w mediach, nie są uniwersalne.  Chłodnym typom urody zwyczajnie nie pasują brązy, miedzie i ciepłe złoto. Sprawia to, że wyglądają one choro.

Zbyt ciężki podkład

Jest bardzo mocno widoczny na skórze, zbiera się w załamaniach, wygląda topornie, podkreśla nierówności skóry. Czasem zamiast iść w mocne krycie, które podkreśla mankamenty urody, lepiej pójść w coś delikatniejszego, ale dającego bardziej naturalny efekt.

Zbyt ciężki korektor

Vlogerki dają tonę ciężkiego korektora pod oczy, by przykryć sińce, Polki biorą z nich przykład i robią dokładnie to samo. Efekt – podkreślona każda, nawet najmniejsza zmarszczka. Ciężki korektor dodaje ci 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *