Kultura Najnowsze Styl życia

Bilety na Festiwal w Opolu już dostępne!

festiwal

Tegoroczny Festiwal w Opolu coraz bliżej. Zainteresowanie wokół festiwalu wciąż jest duże za sprawą afery. Po porozumieniu miasta Opola z TVP wyznaczono nowy termin wydarzenia oraz listę gwiazd, które pojawią się na scenie opolskiego amfiteatru. Znam już ceny biletów, które są dostępne w sprzedaży. Ile zapłacimy za bilety na 54. KFPP? Jakie koncerty przygotowała telewizja?

Wrzesień zamiast czerwca

Zgodnie z wieloletnią tradycją, tegoroczny festiwal miał się odbyć w czerwcu. Nic nie wskazywało na zmiany, aż do momentu wycofania się z koncertu niektórych artystek – m.in. Kayah czy Katarzyny Nosowskiej. W grę miały wejść poglądy polityczne artystek. Posypała się fala rezygnacji, a za nią decyzja prezydenta miasta Opola – Arkadiusza Wiśniewskiego, o zerwaniu umowy z TVP. Sprawa poruszyła wielu artystów i znanych działaczy, którzy solidarnie deklarowali wsparcie dla postawy prezydenta. Nieoczekiwanie doszło do porozumienia Jacka Kurskiego z Wiśniewski. Wyznaczono nową datę festiwalu, który całkowicie organizuje telewizja. Miasto nie jest w tym roku organizatorem wydarzenia, jedynie udostępnia amfiteatr oraz prawa do nazwy festiwalu. 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się między 15 a 17 września.

Bilety już w sprzedaży

Bilety na tegoroczny festiwal opolski są już dostępne w sprzedaży. Mamy trzy rodzaje biletów, których ceny zależne są od koncertu i miejsc usytuowanych w amfiteatrze. Najtańsza opcja to 60 zł, średnia cena to 80 zł, a za najdroższy bilety, czyli miejsca najbliżej sceny zapłacimy 120 zł. Ceny są podobne do lat poprzednich. Przypomnijmy, że w zeszłym roku mieliśmy dodatkowy koncert, z muzyką alternatywną, na który bilety można było zakupić w cenie 10 zł. Bilety na Festiwal można kupić przez Internet.

Trzy dni koncertów

Pierwszy dzień Festiwalu rozpoczyna się 15 września – w piątek. Będzie to koncert jubileuszowy Maryli Rodowicz pt. Wariatka Tańczy – 50 lat na scenie oraz koncert Debiuty. Oprócz Maryli, na scenie zobaczymy wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej oraz Helenę Vondrackovą. Drugi dzień to koncert Premier oraz Z PRL-u do Polski, czyli Jan Pietrzak i jego goście. Na koncercie premier zobaczymy premierowe wykonania znanych i lubianych artystów. Na scenie zaśpiewa m.in. Kasia Cerekwicka czy zespół Pectus. Festiwal zamknie niedzielny koncert Od Opola do Opola i After Party.Festiwal w Opolu

Szczegółową listę gwiazd, które pojawią się na Festiwalu znajdziecie tutaj. Niestety, ku niezadowolenie wielu fanów, na wydarzeniu zabraknie Andrzeja Piasecznego, który musiał dementować plotki o jego występie w Opolu. Pozostaje nam czekać na tegoroczny festiwal, który jak co roku, transmitować będzie TVP1.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

3 lata temu

Dobrze,że odbędzie się festiwal w Opolu.Będę oglądała w tv.

Emilly27k

3 lata temu

Myślę,że w Opolu będzie pięknie. Nie widziałam nigdy na żywo koncertu w Opolu, ale za to miałam okazję przyjrzeć się scenie z daleka. Jest bardzo ładnie w Opolu. Szłam alejami gwiazd- miłe i sympatyczne uczucie. Ciekawi mnie w jakich kreacjach pojawi się na scenie Maryla, jacy goście wystąpią u boku Jana Pietrzaka.

Zostaw komentarz