Artykuły Moda

Bielizna damska w dużych rozmiarach – na co zwrócić uwagę?

Bielizna damska w dużych rozmiarach

Zdjęcie autorstwa Oratto Oficial z Pexels

Kobiety plus size nie mają łatwego życia. Sporo trudności przysparza im nie tylko zakup ubrań, ale też dobór bielizny. W sieciówkach bowiem możemy znaleźć staniki w mocno okrojonej rozmiarówce. Zarówno drobne panie, jak i kobiety plus size nie mają w nich czego szukać. Niektórzy producenci bielizny zachowują się tak, jakby cała populacja nosiła uśredniony rozmiar, który tak naprawdę pasuje nielicznym. Mamy tak zróżnicowaną budowę, że należy to uwzględnić przy produkcji biustonoszy. Bielizna damska w dużych rozmiarach jest dostępna w salonach brafitterskich oraz w sklepach online. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Spis treści:

  1. Bielizna damska w dużych rozmiarach nie musi wyglądać nijako
  2. Dobrze dobrany stanik na duży biust
  3. Gładki stanik na duży biust oraz koronkowy biustonosz na większe piersi
  4. Figi czy stringi, czyli wybieramy majtki dla kobiet plus size

Bielizna damska w dużych rozmiarach nie musi wyglądać nijako

Tak naprawdę producenci bielizny zniechęcili panie o krąglejszych kształtach do jej zakupu. Kobiety przyzwyczaiły się, że mają większy biust oraz bardziej obfite pośladki, muszą nosić staniki oraz majtki, które wyglądają jak żywcem wyjęte z minionej epoki. Tymczasem bielizna damska w dużych rozmiarach nie musi wyglądać nijako. Wszystko tak naprawdę zależy od producenta. Niektórzy na szczęście dostrzegają, że piękno kobiecego ciała kryje się w różnych rozmiarach i oferują pięknie skrojone staniki, które mają koronkowe wstawki, ciekawe kolory, przez co prezentują się bardzo seksownie oraz zmysłowo. To ważne, ponieważ dobrze dobrana bielizna dodaje nam, kobietom, pewności siebie. Także majtki nie muszą wyglądać jak wyjęte z szafy babci. Temu zagadnieniu bliżej przyjrzymy się w dalszej części artykułu.

Dobrze dobrany stanik na duży biust

Tak naprawdę, niezależnie od tego, czy masz małe piersi, czy zostałaś hojnie obdarzona przez naturę, powinnaś nosić dobrze dobrany stanik. Kiepskiej jakości biustonosz nie tylko nie utrzyma sutków w odpowiednim ułożeniu, ale wręcz doprowadzi do ich deformacji oraz problemów zdrowotnych, w tym bólu kręgosłupa. Dobrze dobrany stanik na duży biust musi mieć taki obwód, aby to właśnie on podtrzymywał ciężar piersi. To nie jest rola ramiączek. Wiele Polek nosi zbyt duże obwody biustonoszy, przez co to właśnie na ramiączkach, jak również na kręgosłupie spoczywa cały ciężar piersi.  Warto się dokładnie zmierzyć. Tak naprawdę potrzebujemy dwóch wymiarów. Mierzymy się centymetrem krawieckim pod biustem, robimy to w sposób ścisły, ponieważ obwód biustonosza powinien być dopasowany. Następnie mierzymy obwód w najszerszym miejscu piersi, aby te były dobrze zebrane i podtrzymane, dobrze dokonywać pomiarów, gdy mamy na sobie koronkowy stanik, który dobrze podtrzymuje biust. Jeśli zmierzymy się, nie mając na sobie biustonosza, to wkradnie się błąd pomiarowy. Wynika on z faktu, że na nasze sutki działa siła grawitacji. Znając dwa wyżej wspomniane wymiary, udajemy się do salonu brafitterskiego, gdzie z pomocą specjalistki dobieramy odpowiedni rozmiar z danej marki specjalizującej się w produkcji staników. Następnie mierzymy poszczególne biustonosze, odpowiednio regulując ramiączki. Wybieramy ten, który leży najlepiej i jednocześnie zapewnia nam wysoki komfort noszenia.

stanik na duży biust
Zdjęcie autorstwa Ron Lach z Pexels

Gładki stanik na duży biust oraz koronkowy biustonosz na większe piersi

Wiele kobiet zastanawia się, jak wybrać dla siebie odpowiedni biustonosz. Czy postawić na gładki, lekko usztywniany stanik, który dobrze maskuje brodawki sutkowe, czy na koronkowy biustonosz. Naszym zdaniem warto mieć w szafie oba. Gładki stanik sprawdzi się podczas sytuacji formalnych – w pracy, podczas spotkania ze znajomymi, na weselu etc.  W przypadku większego biustu warto zadbać o to, aby nie miał push upa lub zawierał wyciągane poduszeczki. Natomiast koronkowy biustonosz to świetne rozwiązanie, gdy chcemy dodać odrobiny pikanterii swojej relacji z partnerem. Mężczyźni to wzrokowcy. Mają ogromną słabość do koronkowej bielizny oraz takiej, która zawiera półtransparentne wstawki. To rozbudza ich wyobraźnię.

majtki dla kobiet plus size
Zdjęcie autorstwa Jennifer Enujiugha z Pexels

Figi czy stringi, czyli wybieramy majtki dla kobiet plus size

Tak naprawdę nie obowiązuje tutaj jedna sztywna zasada, której należy przestrzegać. Majtki dobieramy w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Niektóre panie plus size świetnie czują się w koronkowych stringach. Dlaczego miałyby ich nie nosić? Ich ciało wygląda w nich równie seksownie. Większość kobiet stawia jednak na figi. To świetne rozwiązanie na co dzień. Figi mają wiele zalet. Jedną z nich jest ogromna wygoda. Ponadto mamy wiele ciekawych modeli fig do wyboru. Majtki bezszwowe, figi z koronkowymi wstawkami, bawełniane figi, które idealnie nadają na się upały. Pamiętajmy o tym, aby podczas upałów stawiać na bieliznę z naturalnych materiałów. W przeciwnym wypadku majtki ze sztucznego materiału mogą nam zafundować infekcję intymną. Figi różnią się także stanem. Te z wyższym ukryją wystający brzuszek i przepięknie podkreślą talię oraz pośladki. Te ze średnim i niskim są jednak bardziej rozposzechnione, a przez to łatwo dostępne. Każda kobieta powinna mieć w swojej szafce także koronkowe majtki erotyczne, w których może zaprezentować się swojemu partnerowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *