Fitness Najnowsze

Bieganie czyli sposób na aktywną wiosnę!

sport

Wiosna to nie tylko piękna pora roku ale dobry pretekst, do rozpoczęcia aktywnego działania. Odpowiednią dawkę sportu i endorfin zapewni nam bieganie. To fantastyczny sposób na aktywną wiosnę!

Bieganie

Pobiec jak najdalej stąd! Takie uczucie z pewnością przemknęło przez myśl niejednej osobie, choć raz w życiu. Ale dlaczego nie zamienić myśli w czyny i pobiec, gdzie nas nogi poniosą? Bieganie to świetny sport dla każdego. Biegać można bez względu na wiek. Liczy się aktywność i przyjemność oraz nieoceniona satysfakcja po pokonaniu wyznaczonego dystansu. Bieganie to idealny sport dla amatorów. Kto powiedział, że musimy od razu zaczynać od maratonów? Przygoda z bieganiem z pewnością rozpocznie nowy, ciekawy etap w naszym życiu. Wiosenna aura zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, więc warto to wykorzystać.

Rozpoczęcie przygody z bieganiem

Zanim rozpoczniemy przygodę z bieganiem, najlepiej poznać kilka zasad, które są niezbędne w bezpiecznych i komfortowych treningach. Do biegania potrzebny jest właściwy strój. Nie próbujmy biegać w trampkach czy balerinach, to nie są buty odpowiednie do uprawiania jakiegokolwiek sportu. Potrzebne jest nam obuwie sportowe, dobrze wyprofilowane i przede wszystkim wygodne. Buty zapewnią nam komfort podczas biegu. W lekkim obuwiu będziemy mogli swobodnie korzystać z aktywności fizycznej. Najlepiej wybrać takie buty, które sprawdzą się przy terenie, na którym zamierzamy biegać. W ofercie sklepów sportowych znajdziemy szeroki wybór obuwia do biegania, także w modnych wzorach i kolorach, które zadowolą każdą kobietę. Oprócz butów, niezbędny jest wygodny strój. Możemy biegać w dresie, spodenkach sportowych czy legginsach, ważne, żebyśmy czuli się komfortowo, a strój nie krępował naszych ruchów. Oprócz stroju, warto zaopatrzyć się w gadżety, pomocne podczas biegania. Etui na smartfona, zakładane na ramię czy nerka, będzie miejsce na telefon. Dzięki temu, podczas biegu będziemy mogli słuchać muzyki. Telefon posłuży nam także jako licznik czasu i kilometrów.

Pierwsze początki

bieganiePamiętajmy, że przed każdym biegiem musimy dobrze rozgrzać i rozciągnąć mięśnie. Unikniemy w ten sposób kontuzji i lepiej przygotujemy ciało do wysiłku fizycznego. Na początek naleje piej biegać 2-3 razy w tygodniu. Dystans i tempo biegu, zawsze dostosujmy do swoich możliwości. Maratończycy też kiedyś zaczynali od krótkich dystansów. Bieganie ma być dla nas przyjemnością, więc nie ma sensu spinać się i biec do utraty tchu. Stopniowo, wraz z przyzwyczajeniem się naszego organizmu, możemy zwiększać długość trasy i tempo biegu, zachowując rozsądek. Regularne treningi  zwiększą sprawność organizmu, wydolność płuc oraz pracę mięśni. Zyskamy zgrabne nogi i brzuch. Możemy także zrzucić zbędne kilogramy. Bieganie ma wiele zalet, po które warto sięgnąć, żyjąc aktywnie, z wielką energią każdego dnia.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

KASIA4545

6 lat temu

Emily – zagrożenie w samochodach widzisz w ewentualnym wypadku czy w spalinach? Bo ja ostatnio dowiedzialam się, że biegając w dużym mieście niestety wdychamy bardzo dużo zanieczyszczeń. Znalazlam coś takiego jak maski Respro, które chronią nasz układ oddechowy przed dostawaniem się do niego smogu, spalin itp… Stosowałyście? Możecie polecić?

Emilly27k

7 lat temu

Najlepiej robić sobie dystanse niedługie, ale w bezpiecznych miejscach. Unikajmy miejsc , gdzie są samochody. Miejscem bezpiecznym do biegania jest park.

Zostaw komentarz