Kultura Najnowsze Styl życia

Będzie kolejna część Greya

Ciemniejsza strona Greya

Christian Grey, choć jest bohaterem książkowym, rozbudził wyobraźnię wielu czytelników na całym świecie. Czytelników, ponieważ po serię słynnych książek sięgały nie tylko kobiety. Autorka ma dla fanów niespodziankę. Poinformowała, że wydaje kolejną książkę. Tym razem będzie to Ciemniejsza strona Greya oczami samego Christiana.

50 twarzy Greya i ich wielki sukces

Kilkakrotnie pisaliśmy o wielkim sukcesie książki 50 twarzy Greya E. L. James. Christian Grey, czyli jej główny bohater stał się fenomenem współczesnej literatury, choć niezbyt imponującej językiem oraz stylem. Książka w mig zyskała ogromne grono czytelników i status światowego bestsellera. Sięgały po nią kobiety jak i mężczyźni. Zdarzyło mi się osobiście spotkać w komunikacji panów, zaczytanych w historii Christiana i Any. Grey szybko stał się maszynką do zarabiania pieniędzy, a właściwie milionów. Nic dziwnego, że zdecydowano się przenieść jego postać na ekrany kin. I to był strzał w dziesiątkę, mimo wielu niezbyt pochlebnych opinii, co do tego filmu oraz samej powieści.

W książce i na ekranie

Trylogia o Greyu, czyli młodym, bogatym i przystojnym mężczyźnie, lubującym się w nietypowym seksie i relacji z kobietami stała się fenomenem. Na początku były tylko trzy części, lecz najwyraźniej autorka postanowiła wykorzystać falę popularności. I tak w księgarniach pojawiła się powieść 50 twarzy Greya oczami Christiana. Ta sama książka, lecz z inną narracją w postaci przystojnego milionera. Wraz z premierą książki pojawiły się skrajne opinie na jej temat. Dla jednych Grey okazał się być facetem, dla innych kolesiem z problemami, który kobiety traktuje przedmiotowo. Adaptacje filmowe, przypomnijmy, że do tej pory ukazały się dwie – przyciągnęły do kin tłumy widzów. Cały sukces napędziła data premiery, czyli okolice święta zakochanych. Trzecia część – Nowe oblicze Greya, gdzie dochodzi do ślubu Any i Christiana. Twórcy ponownie liczą na sukces i dużą sprzedaż biletów. Czy do niego dojdzie? O tym przekonamy się już w lutym 2018 roku.

Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana

Ciemniejsza strona Greya oczami ChristianaPo dwóch latach od ukazania się książki 50 twarzy Greya oczami Christiana, miłośnicy powieści otrzymają kolejną część. Autorka bestsellerowej trylogii postanowiła wydać kolejną część, przedstawioną z perspektywy samego Greya. Ciemniejsza strona Greya  oczami Christiana ma pojawić się w księgarniach jeszcze w tym roku. Światowa premiera zapowiedziana jest na 28 listopada. Książka ma być dostępna także w Polsce. Czy będzie to niewypał czy kolejny hit na miarę James? Fani Greya mogą wyczekiwać powieści, więc już wkrótce doczekamy się pierwszych opinii na jej temat.

Katarzyna Antos

Komentarze (9)

ewalub

1 rok temu

Ja na pewno nie sięgnę po taką książkę

Magdalena

1 rok temu

Czy powstanie książka Nowe oblicze greya oczyma Christiana? Pochłonęła mnie ta książka wszystkie część i chcę więcej

ewalub

3 lata temu

Książki wyjątkowo bardzo nie przypadły mi do gustu, ale film był lepszy. Aktor całkiem przystojny, więc mogę oglądać 🙂

  Aneta

  3 lata temu

  A ja się nie mogłam przekonać ani do czytania, ani do oglądania tego „dzieła”. Troche szkoda mi było na to czasu 😉

  linea

  3 lata temu

  Faktycznie aktor ma coś w sobie. Chociaż jak pierwszy raz go zobaczyłam to nie byłam szczególnie zachwycona. Jednak po dłuższej chwili potrafi wciągnąć w swoją bajkę 🙂

   ewalub

   3 lata temu

   Też dopiero po chwili poczułam to coś do niego 🙂 A aktorka do tej pory mi nie pasuje

    linea

    3 lata temu

    Mi również aktorka zupełnie nie pasuje do tego przystojniaka. Jak dla mnie jest zbyt mało kobieca i seksowna. Ale może o to właśnie chodzi.
    Chcieli pokazać, że mężczyzn nie koniecznie pociagają kobiety zbyt pewne siebie i otwarte, tylko mądre 🙂

     linea

     3 lata temu

     Jak troszkę się na niego napatrzysz to okazuje się, że jednak ma coś w sobie. Tak jak pisałam wyżej, mnie też nie zachwycił, ale jak obejrzałam film to zdobył moją przychylnośc 🙂

     Aneta

     3 lata temu

     Aż sobie wlazłam na filmweb, zeby zobaczyc kto tam gra. Mnie ten facet jakos nie zachwyca, chyba nie do konca w moim typie. Zły moze nie jest, ale…

Zostaw komentarz