Zdrowie

Badanie ginekologiczne – czy jest ważne?

Badanie ginekologiczne

patty brito z unsplash

Regularne badanie ginekologiczne jest istotne. Dzięki niemu można wykryć we wczesnym stadium potencjalne choroby. Regularne wizyty są bardzo istotne, jednak nie każda kobieta o nich pamięta. Do ginekologa najlepiej chodzić co pół roku. Pierwsze badanie ginekologiczne ma na celu sprawdzić, czy układ rozrodczy młodej kobiety rozwija się prawidłowo.

Ginekolog – kiedy się do niego udać?

Specjaliści wskazują na to, że pierwsze badanie ginekologiczne powinno odbyć się przed skończeniem 18. roku życia. Najlepiej dziecko zabrać do ginekologa po pierwszej miesiączce. Celem jest też ogólna ocena stanu zdrowia narządów płciowych. Do ginekologa trzeba udać się jak najszybciej, jeśli wystąpią niepokojące objawy. Mowa tutaj między innymi o upławach, świądzie, pieczeniu, powiększającym się obwodzie brzucha, bólach w podbrzuszu oraz nieregularnych miesiączkach utrzymujących się ponad 2 lata od pierwszej miesiączki. W Katowicach znajduje się klinika, w której przyjmuje ginekolog. Ma on bardzo dobre podejście do pacjentek, co potwierdzone jest licznymi pozytywnymi opiniami. 

Badanie USG

W Katowicach znajduje się renomowana klinika, w której przeprowadzane są badania USG. Oferowane jest prowadzenie ciąży pod okiem najlepszego specjalisty. Klinika oferuje między innymi badanie USG jamy brzusznej, USG tarczycy, USG piersi, a także USG ginekologiczne. W ofercie znajduje się też USG układu moczowego oraz USG ciąży z możliwością obrazowania w przestrzeni 4D. Zaniedbanie wizyt u ginekologa może przynieść poważne problemy zdrowotne. Bardzo groźny jest rak szyjki macicy. Powoduje on spory odsetek śmierci wśród kobiet. Dlatego bardzo ważne jest regularne chodzenie do ginekologa. Wczesna diagnostyka może nawet uchronić życie kobiety.

Na czym polega ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna, która zwana jest też plastyczną, co roku zyskuje na popularności. Jest to stosunkowo młoda dziedzina zabiegowa. Jej celem jest nie tylko poprawa wyglądu narządów płciowych, ale też poprawa ich funkcjonalności. Ginekologia estetyczna obejmuje bardzo szeroki zakres procedur. Wykonuje się je z zastosowaniem różnych technik. Okazuje się, że zabiegi ginekologii estetycznej mogą być przeprowadzane klasyczną metodą chirurgiczną, przy wykorzystaniu nowoczesnych laserów, a także specjalistycznych preparatów. W Katowicach bez problemu można zapisać się na takie zabiegi. Odbywają się one pod okiem najlepszego ginekologa. Ich sporą zaletą jest to, że są one praktycznie bezbolesne. Często wykorzystywany jest specjalistyczny laser.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *