Artykuły Moda Najnowsze

Absurdy modowe

absurdy modowe

Moda nie przestaje zadziwiać, choć wiele osób może przyznać, że ciężko już czymkolwiek zaskoczyć w tej szalonej branży. A jednak można. Raz na jakiś czas pojawiają się absurdy modowe. Dla niektórych trendy, a dla innych coś, czego nigdy w życiu by nie założyli, nawet gdyby ktoś za to zapłacił. Śmieszne, niepraktyczne, nieatrakcyjne – a to tylko mała część z listy określeń absurdalnych elementów współczesnej mody.

Rajstopy z perełkami

Spodnie z perełkami jeszcze w stanie zrozumieć. Trend na ubrania czy dodatki z perłami to jeden z elementów jesienno-zimowego stylu. Trzeba przyznać, że bluza czy beret z takim wykończeniem, prezentuje się niezwykle ciekawie. Jedna ze znanych marek rajstop i bielizny, postanowiła wykorzystać trend w rajstopach. I to nie zupełnie zwykłych, bowiem w kabaretkach. Kabaretki z perłami na kolanach i łydkach mają być hitem marki. Śmiemy w to wątpić. Być może blogerki modowe wykorzystają rajstopy do zdjęć, ale czy takie ubranie nadaje się do noszenia. Kabaretki jakoś średnio pasują nam do sezonu jesienno-zimowego, podobnie jak każde inne rajstopy z dziurami. Ewentualnie na randkę czy andrzejkową lub sylwestrową zabawę, rzecz jasna nie w plenerze. Bowiem w takich rajstopach prędzej byśmy zamarzły. Rajstopom z perełkami mówimy nie. Wolimy te trendy solo, nie w takim duecie.

Buty z pomponami

Innym, wątpliwym da nas hitem modowym są pompony. Do samych pomponów nic nie mamy, ale ich połączenie z butami budzi w nas pewien niesmak. Wydaje nam się, że tego typu ozdoba, bowiem pompon nie pełni innej funkcji, wygląda atrakcyjnie tylko w formie breloka przy torebce czy plecaku. Buty z pomponami, które znajdziemy w większości sieciówek, wyglądają co najmniej dziwnie. Argumentem na nie jest również fakt, że pompony mało stylowo prezentują się po zmoczeniu. A jak wiemy, jesienią czy zimą nie ma co liczyć w Polsce na suche i czyste ulice. Pompony na botkach, sportowych butach czy nawet szpilkach są dość infantylne. Takie absurdy modowe po prostu nie są w naszym stylu.

Dziurawe spodnie

O ile dziury ciekawie prezentują się w porze wiosenno-letniej, jesienią i zimą jakoś nie uśmiecha nam się nosić tego typu spodni. Tymczasem sieciówki prezentują jeansy oraz inne spodnie, koniecznie z przecięciami na kolanach, które w miarę noszenia ulegają powiększeniu. Na zewnątrz zimno, na kolanach dziury – jak z tym żyć? Kolejny absurd, ale jak widać powielany przez marki i dobrze sprzedawany. Wystarczy spojrzeć na ulice polskich miast, by dostrzec tego typu trend, niezależnie od temperatury.

Odsłonięte kostki

odsłonięte kostkiKolejny element mody z cyklu absurdy modowe to oczywiście odsłonięte kostki. Tolerujemy je tylko wtedy, gdy pogoda sprzyja podwinięciu spodni. Styl na wodę w piwnicy lubiany jest także jesienią. Tłumy młodych kobiet i mężczyzn, owiniętych grubymi szalikami, czekają na przystankach, trzęsąc się z zimna. Kostki muszą być odkryte, nie ma, że zimno. Cóż, absurdalne i trudne do zrozumienia, ale kto powiedział, że moda musi być zrozumiała dla wszystkich.

Może Wy znacie inne absurdy modowe? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnej mody w komentarzach.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

6 lat temu

Dziwna ta moda.Ja nigdy bym się tak nie ubrała.

Mindi

6 lat temu

Czuję ulgę gdy ktoś wyraźnie napisze lub powie o takich właśnie absurdach modowych. To co pokazują na wybiegach to rewia mody i niekoniecznie musi się podobać na ulicach. Nastolatki mogą się bawić modą, o ile nie zagraża zdrowiu, ale panie po dwudziestce to wyglądają raczej śmiesznie tak odmładzając się poprzez ubrania i nadążanie za modą.

ewalub

6 lat temu

Nie mogę tego pojąć. Jak widzę dziewczyny w króciutkich butach, według mnie nadających się na wiosnę lub wczesną jesień i odkryte kostki, to jest mi już zimno od samego patrzenia. Oby ta moda przeminęła zanim moja córka dorośnie do bardziej samodzielnego ubierania.
Spodni z dziurami nie posiadam i nie chcę posiadać, ale rzeczywiście trudno jest kupić coś bez dziur.
Pomponom i perełkom też raczej podziękuję 🙂

Danusiate

6 lat temu

Taaak, są to zjawiska dziwaczne i śmieszne, zwłaszcza gdy ślepo je przejmują osoby dojrzałe. Z tej serii zjawisk widziałam jeszcze ogromne szale, które są owinięte niemal wszędzie, tylko nie wokół szyi 🙂

Zostaw komentarz