Fitness

5 sposobów na ładną figurę po ciąży

5 sposobów na ładną figurę po ciąży

Zdjęcie autorstwa Polina Tankilevitch z Pexels

Największym problemem świeżo upieczonych mam jest fakt, iż po porodzie nie wyglądają tak samo, jak przed ciążą. Doszły dodatkowe kilogramy, pojawiły się rozstępy i inne niedoskonałości. Jak temu zaradzić? Jest na to kilka sposobów, warto przyjrzeć się im bliżej.

Jak zmienia się ciało po ciąży?

Kobiecie ciało w trakcie ciąży ulega bardzo wielu zmianom, które są jeszcze długo widoczne po tym, jak dziecko się już urodzi. Dochodzą dodatkowe kilogramy, zwisająca skóra, rozstępy… to tylko kilka przykładów, które mogą popsuć humor każdej przyszłej mamie. Przy odrobinie wysiłku, a także kilku sprawdzonym trikom można sobie z tym jednak poradzić. Powrót do poprzedniej figury może być trudny, ale tak naprawdę jest to kwestia indywidualnych preferencji i tego, w jaki sposób dbało się o siebie zarówno przed jak i w trakcie ciąży.

 

1. Jak wyszczuplić ubraniem sylwetkę po ciąży?

Pierwsze dni czy nawet tygodnie po porodzie bywają trudne. Wielu kobietom ciężko przyzwyczaić się do tego, jak wygląda ich ciało i można spotkać się z przypadkami, kiedy wstydzą się je pokazywać. Odpowiednio dobrany strój jest jednak w stanie bardzo w tym pomóc, a wiele marek odzieżowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych mam. Dostępne w sklepach sukienki wyszczuplające to sposób na ładną figurę po ciąży (maxmama.pl). Odpowiednio dobrane kroje i fasony, mogą zdziałać naprawdę wiele, a tym samym pozytywnie wpłynąć także na własną samoocenę i samopoczucie. To ważne dla kobiet, które dopiero co urodziły dziecko i nie czują się pewnie.

2. Jak dobrać dietę, by wyszczuplić sylwetkę po ciąży?

W przypadku młodych matek bardzo ważne będzie dobranie zdrowej diety, przy czym nie zaleca się tutaj standardowych diet odchudzających. Kobiety karmiące muszą zadbać o to, by dostarczyć organizmowi wszystkich najważniejszych składników odżywczych, ponieważ jest to dobre także dla maluszka. Odchudzanie się, nie oznacza głodówki, a właśnie zbilansowaną dietę, bogatą w wartościowe produkty odżywcze. Należy za to unikać jedzenia tłustego, ciężkiego, a także słodyczy, słodkich napoi, w zamian zacząć jeść więcej warzyw i owoców.

 

3. Ćwiczenia fizyczne, by wrócić do figury sprzed ciąży

Po ciąży bardzo wskazana jest aktywność fizyczna. Nie tylko pomoże to w szybszym powrocie do figury sprzed porodu, ale ma też wiele innych pozytywnych właściwości, zwłaszcza jeżeli chodzi o psychikę. W przypadku pań, które rodziły naturalnie, ćwiczenia można rozpocząć  już po 6 tygodniach od porodu, z kolei mamy po cesarskim cięciu muszą poczekać około 10 tygodni, aż rana się zagoi. Warto zapisać się do siłowni, na fitness, jogę czy pilates, można też ćwiczyć w domu, albo ruszać się na dworze. Ważna będzie systematyczność oraz cierpliwość, ponieważ proces odchudzania może potrwać nawet do kilku miesięcy.

4. Bielizna wyszczuplająca

Można jeszcze wspomóc się specjalną bielizną wyszczuplającą. Na rynku nie brakuje między innymi gorsetów czy innych podobnych produktów. Wiele z nich dedykowanych jest właśnie świeżo upieczonym mamom, jako forma wsparcia w powrocie do figury sprzed ciąży. Gorset wyszczupli sylwetkę i sprawi, że ubranie będzie lepiej leżało na ciele i jednocześnie wspomoże proces odchudzania, gdy połączy się to z ruchem i odpowiednią dietą.

5. Zadbaj o odpowiednią regeneracją

Organizm kobiety w trakcie ciąży narażony jest na ogromny wysiłek – stres, zmęczenie, liczne dolegliwości. Po porodzie trzeba dać sobie czas na regenerację i odpoczynek. Przy niemowlaku może być to trudne, ale należy o tym pamiętać. Potrzebna będzie odpowiednie dawka snu, a także możliwość wypoczynku w ciągu dnia. Może wydawać się to rzeczą nieosiągalną, ale właściwa regeneracja też wspomaga proces odchudzania.

Komentarze (7)

amal

2 lata temu

Bielizna wyszczuplająca potrafi zdziałać cuda.

judith

2 lata temu

Teraz dobrze dobrana sukienka sprawia, że nie widać brzuszka po ciąży.

majeczka

2 lata temu

Super, że dziś można wyszczuplić się odpowiednim ubraniem.

cyla

3 lata temu

Niewątpliwie warto znaleźć czas dla siebie i ćwiczenia fizyczne:)

mandala

3 lata temu

Dobrze, że istnieją skuteczne metody pozwalające wyszczuplić sylwetkę po ciąży:)

justa

3 lata temu

Niewątpliwie podczas ciąży trzeba uważać na to, co się je, a po niej dalej dbać o dietę i się ruszać.

frania

3 lata temu

Niewątpliwie warto też dbać o siebie i to na etapie ciąży. Nie jeść za dwoje, nie sięgać po słodycze i fast foody, czyli puste kalorie.

Zostaw komentarz