Psychologia

5 oznak, że ta miłość się wypaliła

oznaki że miłość się wypaliła

Zastanawiasz się, czy dalej coś czujesz do mężczyzny, z którym jesteś? A może po prostu od pewnego czasu czujesz się nieszczęśliwa, pomimo że w twoim związku nie dzieje się nic złego? Oto 5 oznak, że ta miłość się wypaliła.

Apatia

Gdy nic cię nie cieszy, chodzisz przygnębiona i najchętniej schowałabyś się pod kocem, to znak, że dzieje się coś bardzo złego. Gdy jesteśmy zakochane, miłość dodaje nam sił, gdy z  nich opadamy wskutek przeciążenia w pracy. Poza tym myśl o ukochanej osobie wnosi barwy do naszego życia. Gdy ich brakuje, dominuje szarość, to znak, że powoli się odkochujesz. Zakochana kobieta myśli, co miłego mogłaby zrobić ze swoją drugą połówką. Marzy o wspólnym spacerze w miejskim parku, wyobraża sobie, jak partner obejmuje ją przy przyjaciołach na sobotniej imprezie.  Rozumiesz, o co chodzi? W stanie zakochania często marzysz, fantazjujesz, a twoje pragnienia dodają rumieńców codzienności.

Dystans

Gdy cieszysz się, że przez najbliższe dni nie będziecie się widzieć, bo on tonie w biurowej papierologii, to znak poważnego kryzysu w związku. Pamiętaj, miłość sprawia, że chcemy być z drugą osobą non stop, spędzać z nią każdą wolną chwilę, przytulać się, rozmawiać. Gdy nie tęsknisz za obecnością partnera jak dawniej, lecz cieszysz się, że masz od niego wolne, to znak, że się odkochałaś. Cóż, tak się czasem zdarza.

Fizyczna intymność

Nie ma w tym niczego oryginalnego. Gdy się zakochujesz, pożądasz i pragniesz czuć się pożądana. Nic dziwnego, że masz wówczas ochotę na seks kilka razy w tygodniu. Sama dążysz do zbliżenia, aby pokazać mu, jak bardzo cię rozgrzewa.  Poza tym chcesz poczuć jego podniecenie, gdy trzyma cię w ramionach i namiętnie całuje. Gdy chęć na erotyczne igraszki znika, to miłość powoli się wypala.

Skupienie

Gdy jesteś zakochana, często myślisz o swoim partnerze. O tym, jak pięknie się uśmiecha, jakie ma seksowne nogi, wspominasz jego zapach etc. Jeśli przez cały dzień skupiasz się na wszystkim, tylko nie nim, to znak, że miłość właśnie się ulotniła. Pamiętaj, bliskie osoby, w tym twoja przyjaciółka, zawsze są obecne w twoich myślach.

Szacunek

Gdy znika podziw do mężczyzny, nie potrafisz powiedzieć tak jak na początku znajomości: matko, jak czuję się przy nim bezpieczna, kocham to, jak mnie przytula po seksie i dba o mnie, gdy idziemy na spacer w mroźne dni, to prawdopodobnie się odkochałaś. Nie ma w tym niczego oryginalnego. Miłości nierozerwalnie towarzyszą podziw i szacunek.

Komentarze (2)

ELLE

5 lat temu

na szczescie jeszcze tego w moim zwiazku nie obserwuja to raczej dobrze wrozy dalej.

ewalub

5 lat temu

Taka apatia nie zawsze musi oznaczać że coś niedobrego dzieje się w związku. Czasem jest to oznaka poważnej choroby, która jest depresja. A wówczas bardzo potrzebne jest wsparcie bliskiej osoby.

Zostaw komentarz