Bez kategorii

5 miejsc, w których warto przywitać nowy rok

5 miejsc, w których warto przywitać nowy rok

Zdjęcie autorstwa Asad Photo Maldives z Pexels

Gdzie warto wybrać się na sylwestra, aby w niecodzienny sposób przywitać nowy rok? Poznaj nasze propozycje!

Zanim wyjedziesz – ubezpieczenie podróżne!

W ostatnich latach coraz popularniejsze jest spędzanie nocy sylwestrowej na wyjazdach – i to nawet w czasie pandemii. Oczywiście wiele zależy od aktualnych obostrzeń w kraju i na świecie, jednak nie ulega wątpliwości, że sylwester poza domem to znakomity pomysł zarówno dla par czy grup znajomych, jak i rodzin.

Przygotowaliśmy kilka interesujących propozycji, które warto obrać na cel sylwestrowej podróży. Nim przedstawimy polecane lokalizacji, mamy obowiązek przypomnieć, że przed każdym wyjazdem powinno się wykupić ubezpieczenie podróżne. Ubezpieczenie podróżne zapewnia niezbędną ochronę i pomoc w różnorodnych sytuacjach, takich jak uraz, wypadek, utrata bagażu czy nawet odwołanie wycieczki. Wybór ubezpieczeń turystycznych jest bardzo szeroki, przeglądając dostępne oferty, koniecznie zwróć uwagę na ich zawartość oraz sumy gwarantowane. Ostateczną polisę dobierz, biorąc pod uwagę również takie czynniki, jak cel podróży, długość pobytu czy planowane atrakcje.

Gdzie przywitać nowy rok?

Skoro wszyscy mogą już czuć się uświadomieni odnośnie do konieczności zakupu ubezpieczenia podróżnego, możemy przejść do 5 znakomitych lokalizacji na przywitanie 2022 roku. Oto one.

  1. Polskie góry – wyjątkowo nie podajemy tu dokładnego miasta czy okolicy, w końcu całe polskie góry są zjawiskowe i magiczne. Masa śniegu, trzaskający mróz i bliskość natury – na to wszystko możesz liczyć w górach. Do tego szusowanie na stoku czy przemierzanie górskich szlaków, oczywiście dbając o bezpieczeństwo – konieczna jest rozwaga i wspomniane wcześniej ubezpieczenie podróżne!
  2. Lwów – to miasto bliskie wszystkim Polakom, które zachwyca swoją architekturą na każdym kroku. Nie można też zapomnieć, że Lwów jest miejscem, które oferuje bardzo dużo pod względem rozrywkowym i gastronomicznym. Znajdziesz tu całą masę restauracji czy pubów, gdzie spróbujesz nowych smaków. Niezaprzeczalnym atutem są także przystępne ceny na miejscu oraz niewygórowane ceny np. biletów lotniczych. Oczywiście w okresie sylwestrowym stawki zawsze znacząco rosną, jednak prawdopodobnie będą znacznie niższe niż np. w czarującym wariancie numer 3…
  3. Paryż – trudno o bardziej romantyczne miasto na świecie. Magiczny Paryż, wieża Eiffla, Pola Elizejskie, zjawiskowe zakamarki z klimatycznymi restauracjami czy smaczne francuskie śniadania. W Paryżu nie zabraknie atrakcji dla nikogo, tu po prostu nie da się nudzić – wbrew pozorom to miasto doskonałe nie tylko dla par. Jeśli jednak do tej pory nie zaplanowałeś jeszcze sylwestrowej podróży do Paryża, obecnie możesz mieć trudności ze znalezieniem wolnych miejsc.
  4. Wyspy Kanaryjskie – to doskonałe miejsce na przywitanie nowego roku dla wszystkich, którzy chcą na chwilę odpocząć od typowo zimowej pogody. W grudniu i styczniu temperatura na Wyspach Kanaryjskich może nie pozwala na komfortowe opalanie, z pewnością jednak możesz odetchnąć od polskich przymrozków. Wyspy Kanaryjskie to odrobina egzotyki na sylwestra, czemu nie przeżyć tej nocy w cieplejszym klimacie i z kolorowym drinkiem w ręku?
  5. Kraków – na koniec zostawiliśmy jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zabytkowy Wawel, piękny Kazimierz, Smok Wawelski – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na Ciebie w grodzie Kraka. Czy może być coś przyjemniejszego niż zagubienie się w krakowskich uliczkach w Nowy Rok? Pamiętaj, że jaka zabawa w sylwestra, taki też będzie nowy rok – wybierz więc dobrze swój cel podróży i przywitaj Nowy Rok inaczej niż zwykle!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *