Styl życia

4 pomysły na wykorzystanie konsoli w aranżacji domu

pomysły na wykorzystanie konsoli w aranżacji domu

Zdjęcia: Westwing

Konsola to jeden z bardziej przydatnych mebli w aranżacjach. Można ją wykorzystać prawie w każdym pomieszczeniu domu – od salonu, przez łazienkę i korytarz. Prosta forma sprawia, że konsola sprawdza się jako funkcjonalny i stylowy element dekoracji wnętrza. Odkryj cztery propozycje na wykorzystanie jej we wnętrzach!

Konsola w salonie: dekoracje i przechowywanie

Konsola w salonie

Zdjęcia: Westwing

Prosty kształt konsoli to jej największa zaleta. Dzięki temu można ją wprowadzić do każdej aranżacji salonu – od małej przestrzeni w kawalerce po przestronny salon. Warto zdecydować się na taką, która ma dwie półki. Taki model jest niezwykle praktyczny i dekoracyjny. Na wyższej półce warto zaprezentować ulubione dodatki: świeczki, książki, lampki, czy małe rośliny doniczkowe. Jeśli ustawimy konsolę blisko stołu, niższa półka będzie idealna na przechowywanie małej zastawy stołowej czy tekstyliów. Ustawiając ją bliżej sofy czy fotela stworzymy kącik czytelniczy.

Konsola w przedpokoju

Konsola w przedpokoju

Zdjęcia: Westwing

Konsola to nie tylko mebel, na którym stawiamy ozdoby. Jej praktyczne funkcje warto wykorzystać w korytarzu. Konsola do przedpokoju bywa nieco węższa niż ta do salonu czy sypialni. Dzięki temu zmieści się w mniejszych przestrzeniach. Czarna konsola Neptun z Westwing Collection to idealny mebel do wąskiego przedpokoju. Jej blat sprawi, że będzie ona pełnić głównie funkcję dekoracyjną, ale możesz na niej ustawić stylowe pudełko lub wieszak do kluczy. Dekorując ten mebel, puść wodze fantazji – ustaw na niej wazon, figurki dekoracyjne, czy ramki na zdjęcia. Jeśli szukasz dodatkowego miejsca do przechowywania, warto zdecydować się na konsolę do przedpokoju z szafkami i szufladami.

Konsola do sypialni: wymarzona toaletka

Konsola do sypialni

Zdjęcia: Westwing

Konsola to także idealny mebel do sypialni. Dzięki kilku dodatkom szybko zamienisz ją w wymarzoną toaletkę! Dobierz do niej odpowiednie lustro, najlepiej, aby nie było zbyt duże, krzesło oraz szkatułkę na biżuterię i pudełeczka do przechowywania kosmetyków. Taka toaletka wspaniale zaprezentuje się w aranżacji w stylu glamour nadając pomieszczeniu chic feeling. Stylizując toaletkę w tym stylu, wybierz taką o białym blacie i dopasuj do niej krzesło z aksamitnym obiciem.

Konsola w pokoju dziecka

Konsola w pokoju dziecka

Zdjęcia: Westwing

Konsolę można z powodzeniem wykorzystać także w sypialni najmłodszych domowników. Świetnie sprawdzi się w roli półki na zabawki. Możesz wykorzystać ją na kilka sposobów. Wybierz ukochane pluszaki i postaw je na konsoli lub stwórz pierwszy kącik czytelniczy dla swojego malucha stawiając na niej książeczki. Możesz także skorzystać z porad zaczerpniętych z metody Montessori eksponując na nie tylko kilka zabawek. Resztę zabawek schowaj w szafie. Niech rotują co kilka tygodni, sprawiając dziecku radość i przyciągając jego uwagę. W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru rzeczy w dziecięcym pokoju i pomożesz dziecku rozwijać umiejętność zabawy w skupieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *