Nie można jednak ograniczać się jedynie do zabiegów poprawiających jakość skóry. Nasza sylwetka zależy znacznie bardziej od naszych mięśni, szczególnie tych grup, które decydują o naszej postawie: mięśni brzucha, kręgosłupa i klatki piersiowej.

Jeśli tkanka mięśniowa jest w złej kondycji, włókna zanikają, a tonus mięśniowy jest niski, to nawet najlepiej ujędrniona skóra nie będzie dawać dobrego efektu – atrakcyjnej, pełnej energii sylwetki. To prowadzi nas do wniosku, że optymalnym rozwiązaniem jest kombinacja zabiegów typu RF lub opartych o podczerwień (co zapewni nam poprawę jakości skóry) z elektrostymulacją, która z kolei pozwoli na poprawę sylwetki przez właściwe ukształtowanie mięśni.

Zabiegi oparte o termiczne oddziaływanie na tkankę tłuszczową (krio)

Zabiegi krioliposukcji zdobywają ostatnio coraz większą popularność. Zabieg polega na lokalnym wychłodzeniu tkanki tłuszczowej, co prowadzi w konsekwencji do uruchomienia nieodwracalnego procesu jej obumarcia. Można więc mówić o niechirurgicznej krioliposukcji.

Zabieg nie ma przeciwwskazań związanych z okresem po ciąży, jednak jego skuteczność uzależniona jest od pełnego ustabilizowania gospodarki hormonalnej (a więc około 9 miesięcy po urodzeniu dziecka).