W medycynie naturalnej bursztyn cieszy się dużym poważaniem. Czy naprawdę potrafi leczyć? Jakie właściwości posiada i jak stosować bursztyn?

Dobrodziejstwo bursztynu

Bursztyn, nazywany inaczej jantarem, od wielu wieków jest znany z uzdrawiających, niemal magicznych właściwości. Co na to współczesna medycyna? Dziś wiemy, że bursztyn faktycznie posiada wiele zalet: w jego skład wchodzi krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne, jod, substancje lotne oraz kwasy żywiczne. Jantar pomaga w leczeniu chorób tarczycy, chorób reumatycznych, astmy, schorzeń gardła, łagodzi poparzenia i dolegliwości skórne. Ma właściwości antybakteryjne i dezynfekujące, ułatwia gojenie ran i pobudza organizm do regeneracji. Łagodnie wpływa także na samopoczucie i psychikę – uspokaja, obniża ciśnienie tętnicze i wzmacnia siły twórcze.

Różne rodzaje bursztynu

Bursztyn wykorzystuje się pod różnymi postaciami. Naszyjniki, wisiory, bransoletki i kamienie są najbardziej znane. Nie każda bursztynowa biżuteria ma jednak właściwości lecznicze. Najważniejsze, aby kamień był prawdziwy oraz nieoszlifowany – ten wygładzony pod wpływem temperatury traci część właściwości.