elektrostymulatory w leczeniu bólu

Jedną z najczęstszych przyczyn sięgania po środki przeciwbólowe – jest ból mięśni, stawów, kręgosłupa. Często sięgamy po leki, przyzwyczajeni do chwilowej ulgi, bez świadomości jak bardzo niekorzystny jest ich wpływ na nasz organizm.

 

Ulga w bólu, bez stosowania leków?

Elektrostymulatory wykorzystujące technologię TENS  (ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), czyli przezskórną stymulację nerwów, to przełom w leczeniu bólu. Podręczne urządzenia są niezastąpione we wspomaganiu leczenia zespołów bólowych układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno ostrych jak i przewlekłych. Proste w obsłudze elektrostymulatory umożliwiają wykonywanie profesjonalnych i przede wszystkim skutecznych zabiegów w warunkach domowych.

Więcej o elektrostymulacji TENS przeczytasz na stronie www.ulgawbolu.com.pl

Jak działa urządzenie?

Urządzenia  wysyłają z elektrod impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie  przez skórę do nerwów obwodowych, w których grubsze włókna czuciowe przewodzą do mózgu dużą liczbę impulsów, powodując zagłuszenie sygnału bólowego przewodzonego przez cieńsze włókna („teoria bramki kontrolnej”). Drugim dowiedzionym w badaniach mechanizmem działającym przy stosowaniu terapii TENS jest zwiększone, miejscowe wydzielanie tkankowych endorfin, czyli naturalnych substancji przeciwbólowych. Oznacza to, że TENS nie leczy przyczyn bólu, ale znacznie zmniejsza jego odczuwanie.

Video instrukcja obsługi urządzenia dostępna jest na stronie www.ulgawbolu.com.pl

Jakie są zalety elektrostymulatorów?

  • Główną zaletą jest możliwość prowadzenia terapii w domu dzięki kompaktowym wymiarom oraz prostej obsłudze urządzenia.
  • Wykorzystując elektrostymulację możemy ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych, a co za tym idzie zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Czy urządzenie jest odpowiednie dla mnie?

Zaleca się korzystanie z elektrostymulatorów w przypadku występowania między innymi bólu:

  • kręgosłupaleczenie bólu pleców
  • po amputacjach
  • przewlekłego mięśni i stawów
  • po złamaniach
  • menstruacyjnego
  • przy porażeniach połowiczych
  • reumatycznym

Czy metoda TENS jest bezpieczna?

 

Urządzenia TENS cieszą się pozytywną opinią lekarzy i fizjoterapeutów, którzy polecają je jako bezpieczną i skuteczną metodę uśmierzania bólu. Jeśli jednak cierpisz na epilepsję, masz problemy z sercem lub jakiekolwiek wątpliwości zasięgnij konsultacji medycznej. Jeśli masz wszczepione lub używasz innego medycznego urządzenia elektronicznego nie powinieneś używać  elektrostymulatora PAIN RELIEF.

Portfolio urządzeń, więcej informacji o walce z bólem oraz metodzie TENS znajdziesz w nowym serwisie opracowanym przez specjalistów w dziedzinie fizjoterapii www.ulgawbolu.com.pl

Mgr fizjoterapii Michał Rubacha

Artykuł sponsorowany