Jak się ubrać na wesele

Początek czerwca wiąże się z rozpoczęciem sezonu ślubno-weselnego. Większość par pragnie wstąpić w związek małżeńskim w najcieplejsze miesiące w roku. Podpowiadamy, jak się ubrać na wesele. Przy okazji rozwiewamy też wiele popularnych mitów.

Czy na wesele wypada założyć kombinezon lub spodnie?

Wiele osób uważa, że na wesele wypada przyjść w sukience. To nie do końca prawda. Elegancki kombinezon w zestawieniu z szykownymi dodatkami np. torebką typu  puzderko, potrafi wyglądać adekwatnie do charakteru uroczystości. Możesz też założyć garnitur w postaci marynarki i materiałowych spodni, a następnie dobrać do takiego zestawienia biżuterię przykuwającą uwagę. Ważne, aby nasz weselny outfit był elegancki.

Jak wybrać sukienkę na wesele, aby móc ją nosić na co dzień?

To bardzo dobre podejście, ponieważ nie ma sensu wydawać na sukienkę, w której pójdziemy raz na wesele, kilkuset złotych. Lepiej, aby służyła nam także na co dzień. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale też wesprzemy nasze środowisko, które jest już i tak mocno zanieczyszczone.  Dlatego warto kupić na wesele sukienkę o kroju marynarki, która sprawdzi się również w pracy i ograć ją biżuteryjną torebką. Możesz też kupić sukienkę w stylu boho i nosić ją na co dzień do sandałów, a na wesele założyć do eleganckich szpilek.

Czy na wesele muszę zakładać szpilki?

Wiele kobiet, nawet jak wie, że będzie się kiepsko bawić w szpilkach i tak je zakłada, bo tak wypada. Tymczasem nie ma nic złego w tym, że gdy nie potrafimy znaleźć wygodnych butów na obcasie, sięgamy po balerinki. Te także mogą być eleganckie, a taniec w nich jest zdecydowanie bardziej komfortowy.

Czy na wesele muszę zakładać rajstopy?

Przyjmuje się, że kobieta w oficjalnych sytuacjach powinna mieć na nogach rajstopy. Jednak wesele jest uroczystością rodzinną, nieformalną, więc możesz spokojnie pójść bez rajstop. Po co się w nich gotować w środku lata?

Czy na wesele wypada założyć białą, czerwoną lub czarną sukienkę?

Wiele mitów narosło wokół koloru sukienki. Oczywiście, nie powinnyśmy zakładać sukienki, która jest biała lub w kolorze ecru. To kolor zarezerwowany tego dnia dla panny młodej. Jeśli jednak sukienka ma kwiaty na białym tle, to już nadaje się na tego typu uroczystość. Podobnie jest z czernią, mała czarna może wyglądać zbyt żałobnie, ale jeśli występują na niej kwiaty, serduszka lub inny print, zyskuje charakter pozwalający na założenie jej na wesele. Czerwień przykuwa wzrok, więc jeśli nie lubimy być w centrum uwagi, powinnyśmy z niej zrezygnować. Ale gdy czujemy się w niej wyśmienicie, możemy w niej przybyć na ślub.

Sukienka koktajlowa czy sukienka wieczorowa?

Sukienka koktajlowa jest na ogół przed kolano, natomiast wieczorowa do ziemi. To, jaką założymy, zależy od naszych preferencji oraz charakteru uroczystości. Wesele  w modnej restauracji nie jest tak zobowiązujące jak to w wiekowym dworku.  Jeśli na uroczystości pojawią się głównie prawnicy, lepiej postawić na sukienkę wieczorową. Gdy będzie bardziej swojsko, na koktajlową.

Czy partner musi mieć dodatki w kolorze mojej sukienki?

Oczywiście, jeśli tylko macie na to ochotę, możecie ubrać się spójnie kolorystycznie. Nie jest to jednak żadnym wymogiem. On nie musi mieć muszki w kolorze twojej sukienki.  Zatem nie zmuszaj go do zakładania różowych elementów garderoby, bo twoja kreacja jest różowa.

Czym okryć ramiona w kościele?

Jeśli dekolt nie jest wyzywający, to nie musisz okrywać niczym ramion, zwłaszcza gdy żar leje się z nieba. Gdy natomiast jest głębszy lub ubrałaś sukienkę bez ramiączek, narzuć na ramiona szal. W chłodniejsze dni możesz przybyć do kościoła w ramonesce lub w marynarce współgrającej kolorystycznie z kreacją.