Codziennie tysiące ludzi wchodzi na portale społecznościowe i odwiedza strony internetowe tylko w jednym celu – aby grać w gry online. Skąd wzięła się popularność tego typu gier w internecie?

Historia gier online

Gry komputerowe to rozrywka dla małych i dużych. Każdy lubi od czasu do czasu oderwać się od rzeczywistości i wykazać się zręcznością lub logiką w wirtualnej przestrzeni. Jeszcze do niedawna aby zagrać w grę należało najpierw ją kupić a potem zainstalować oprogramowanie na komputerze. To, czy gra będzie poprawnie chodzić zależało od jakości sprzętu komputerowego. Dopiero rozpowszechnienie gier na platformach internetowych pozwoliło na ich powszechny i praktycznie zupełnie darmowy dostęp dla każdego. Już nie tylko komputerowi „maniacy” zaczęli spędzać długie godziny przed monitorem, ale też każdy kto ma dostęp na przykład do portalu społecznościowego.

Cechy charakterystyczne gier online

Gry online są dostępne dla wszystkich. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę lub zarejestrować się na konkretnym portalu, by zagłębić się w świat wirtualny. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – gry logiczne, zręcznościowe, gry typu „second-life” (czyli odgrywanie swojego wirtualnego życia) oraz rozbudowane gry o wielu światach i tysiącach postaci. W grach online biorą udział setki graczy. Możemy w nie grać wspólnie z innymi, pomagać sobie i razem budować wirtualny świat, a możemy też zdecydować się na szybką rozgrywkę solową. Taka zabawa daje nieograniczone możliwości – wystarczy tylko poszukać odpowiedniej dla siebie gry.

Zalety gier online

Internetowe gry mogą być doskonałą odskocznią od świata i chwilą relaksu czy wytchnienia w czasie dnia. Jedni lubią sadzić rośliny w swoich wirtualnych ogródkach lub hodować zwierzęta, inni wolą wybrać się na pasjonującą przygodę i ratować świat od zagłady. Jeszcze inni pozostają przy logicznych lub zręcznościowych układankach puzzli czy przekładaniu kolorowych klocków. Gry są namiastką spełnienia marzeń, rozwijania pasji i dają poczucie kontroli i ćwiczenia własnych umiejętności. To dlatego stały się tak bardzo popularne i lubiane.