wyjazd

Choroba lokomocyjna to przypadłość, która może uprzykrzyć nam wyjazd. Jak należy przygotować się do podróży?

Objawy choroby lokomocyjnej mogą być bardzo uciążliwe, szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy podróżujemy znacznie więcej.

Wybór miejsca

Wybór miejsca jest ważny przy chorobie lokomocyjnej. Pasażerowie powinni wybierać takie miejsca, gdzie najmniej kołysze. Warto siadać w miarę możliwości z przodu pojazdu i obserwować horyzont.

Leki na chorobę lokomocyjną

Na rynku są dostępne leki na chorobę lokomocyjną. Bez problemu kupimy je także w supermarkecie. Zwykle takie środki farmakologiczne przyjmuje się określony czas przed samą podróżą. Większość z nich zawiera w swoim składzie imbir, który działa przeciw nudnościom i wymiotom.

Odpowiednie zaopatrzenie

Przed podróżą warto się zabezpieczyć. Właściwe przygotowanie pozwoli uniknąć nam dodatkowych zmartwień. Należy przygotować woreczki foliowe, ręczniki papierowe czy chusteczki. Warto mieć również pod ręką butelkę wody i ewentualne ubranie na zmianę. Dzięki temu będziemy czuć się komfortowo, nawet gdy przytrafi nam się mały „wypadek”.

Imbirowe cukierki i żucie gumyimbir

Imbir jest znany ze swoich właściwości łagodzących nudności. Osobom cierpiącym na chorobę lokomocyjną poleca się ssanie w trakcie jazdy cukierków zawierających imbir. W alternatywie można zastosować także miętowe pastylki. Można również rzuć gumę podczas podróży.

Moc akupresury

Przy chorobie lokomocyjnej pomocna okazuje się także akupresura. Specjalne opaski uciskowe skutecznie zapobiegają mdłościom. Takie opaski znajdziemy m.in. w aptekach. Zakłada się je na nadgarstki, według specjalnej instrukcji. Uwypuklenia uciskają właściwe miejsca na naszej skórze. Są bezpieczne i komfortowe, a co najważniejsze, można stosować je wielokrotnie.

Odpowiednie przygotowanie zapewni nam poczucie komfortu podczas podróży. Wspomniane sposoby pomogą w pozbyciu się uciążliwych objawów choroby lokomocyjnej. Dzięki nim każdy wyjazd stanie się czystą przyjemnością.