Weź się w garść!

19.02.2013

Komentarzy: 5

Weź się w garść!

Każdy z nas zadaje sobie czasem pytanie, czy jego życie wygląda tak, jak tego chciał. Niestety, większość osób nie jest zadowolona ze swojego dotychczasowego życia, ale co gorsze – nic z tym nie robią. Dlaczego?

Zastanówcie się, Drodzy Czytelnicy, o czym marzycie, co chcecie robić? Jeśli ktoś marzy, aby więcej przebywać na świeżym powietrzu, nie musi od razu przeprowadzać się do chaty w lesie. Może zacząć od oderwania się od telewizora i pójścia do parku. Równie dobrze może założyć na balkonie domowy ogródek, stworzyć miejsce do odpoczynku wśród kwiatów.

Ktoś inny chce schudnąć, ale nic z tym nie robi. Zamiast jeść kolejnego hamburgera, niech idzie na spacer. Wytłumaczenie, że to nie jest takie proste, jakoś mnie nie przekonuje. Bo co trudnego jest w wyjściu na dwór i przejściu pieszo dwóch kilometrów?

Ale marzenia są różne. Ja osobiście lubię robić różne rzeczy i co jakiś czas wymyślam coś nowego. Lubię pisać i piszę. Lubię zajmować się roślinami, więc założyłam ogród i warzywnik.

Uwielbiam przygotowywać domowe przetwory, choć inni śmieją się ze mnie, że to bardziej pasuje do emerytki. Śmieję się razem z nimi i robię swoje.

Lubię świeże powietrze, więc jeżdżę na rowerze i podziwiam piękno okolicznych miejscowości. Czasami chcę się pobawić w artystkę, więc maluję doniczki itp. To są takie małe sprawy, które cieszą i uwalniają od stresu.

Sabina Sosnowska

Ocena:
Ocena użytkowników: 5.00/5 Głosów: 2
Twoja ocena:
Przeczytaj też:
Komentarze:
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ten tytuł to dziś chyba specjalnie do mnie kierowany... akurat to czuję i będę miała kilka dni na przemyślenia. Jestem na etapie, że powinnam coś zrobić ale jeszcze nie jestem na to gotowa. Za szybko żyłam, za wiele robiłam. Tak to jest, uderz w stół a nożyce się odezwą, dziś we mnie czuję rozdźwięk. Ale dam sobie jeszcze chwilę żeby poczuć co chcę, żeby już nie żyć chaotycznie, żeby być pewna wybranej drogi, że to ja chcę.
  Ten komentarz był edytowany 1 raz(y)
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bardzo ciekawy artykuł.Tak już jest,że uważamy iż nic już więcej nie możemy zrobić w życiu,coś zmienić.Tak jak jest to nam z tym dobrze.Nawet nie próbujemy.Ale nie wszyscy tak uważają.Są osoby,które decydują się na zmiany,podejmują różne decyzje.Chcą coś zmienić w swoim życiu
 • serenada0 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Dobry temat , dzisiaj dla mnie. Zmiany w życiu , są osoby , które podziwiam za ich dokonanie. Często o tym myślę , ale na tym się kończy ......
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  łatwo coś zburzyć ,al zbudować na nowo ,żeby wszystko było dobrze to bardzo trudna sprawa,a wynik nigdy niewiady.
 • serenada0 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  przytoczę historię , która mnie dzisiaj spotkała. Wracając od lekarza nagle zerwał się silny wiatr , zaczęło mocno padać , otworzyłam moją ulubioną , starą parasolkę , po chwili zmienił się kierunek wiatru , parasolka mocno wygięła , druty oddzielnie , więc nie namyślając się z trudem wcisnęłam ją do kosza na ulicy , mijając sklep kupiłam nową , bardzo podobną , do domu miałam blisko ale w momencie sytuacja się powtórzyła , o dziwo nawet się nie zdenerwowałam chociaż już była ulewa. Pierwszy odruch , zaczęłam szukać wzrokiem kosza , niestety nie było więc postanowiłam wyrzucić ją w swoim śmietniku , gdy do niego zmierzałam , przemoknięta do " suchej nitki" zauważyłam , że po prostu odczepiło się pokrycie od drutów. Przyniosłam ją do domu , gdy trochę wyschła bez problemu naprawiłam. I wtedy pomyślałam o starej parasolce , którą bardzo lubiłam , że nie sprawdziłam co tak naprawdę się stało , poczułam wyrzuty , że się jej pozbyłam. Jest to przykład , że zmiany nie zawsze są pozytywne dla nas , ale dowiadujemy się po czasie .....
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
FacebookTab