Nie tylko panie borykają się z uporczywymi skutkami okresu przekwitania. W takim samym stopniu problem ten dotyka również panów, jednak tematowi temu nie poświęca się aż takiej uwagi, jak w przypadku kobiet.

Większość mężczyzn, próbuje oszukać czas rzucając się w wir licznych romansów, stylizuje się na młodzieniaszka oraz zaczyna robić rzeczy, na które do tej pory nie miała odwagi np. skok ze spadochronu lub bungee. Wszystkie te działania wynikają, ze strachu przed starością. Kobiety o wiele łatwiej godzą się ze swoją metryką, panowie – niekoniecznie.

HTZ również dla mężczyzn

Andropauza, czyli męski okres przekwitania, potrafi być równie uciążliwy jak menopauza. Bardzo często zdarza się, iż nie pomaga zmiana diety, uprawianie sportu oraz przyjmowanie suplementów. Dlatego mężczyźni również mogą zdecydować się na poddanie hormonalnej terapii zastępczej, czyli w skrócie HTZ. W trakcie jej trwania przyjmuje się środki farmakologiczne przepisane przez lekarza urologa. Podwyższają one poziom testosteronu, zapewniając ustąpienie dokuczliwych dolegliwości.

W okresie andropauzy następuje zmniejszenie produkcji tego hormonu przez męski organizm. Dlatego panowie oprócz spadku libido oraz problemów dotyczących prostaty cierpią z powodu:

– spadku ogólnej wydolności organizmu

– nadmiernej potliwości

– bezsenności

– napadów gorąca

– częstych zmian nastrojów

– wzrostu tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha

– nasilaniu się bóli mięśniowo-stawowych